Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
30/07/2017 - 19:15

Rozpoczął się Odpust Przemienienia Pańskiego w nowosądeckiej Parafii Świętej Małgorzaty

Tegoroczny, rozpoczynający się 30 lipca odpust odbywa się pod hasłem "Idźcie i Głoście". To jednio z najważniejszych wydarzeń religijnych w naszym regionie. Szacuje się, że może przyciągnąć do Nowego Sącza ponad 100 tysięcy pielgrzymów.

Cudowny obraz Przemienia Pańskiego, który przed wiekami trafił do Nowego Sącza, przyciąga na Sądecką Górę Tabor rzesze pielgrzymów z całej Polski.

Dzisiaj - 30 lipca rozpoczął się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, Każdy dzień będzie poświęcony innej grupie społecznej. W niedzielę (30 lipca) do sądeckiej bazyliki przyjadą między innymi strażacy i ludzie pracy, w poniedziałek (31 lipca) małżonkowie, we wtorek (1 sierpnia) dzieci i rodzice. Środa (2 sierpnia) przeżywana pod hasłem „Służyć Chrystusowi” będzie dniem, w którym świętować będzie Liturgiczna Służba Ołtarza.

W czwartek (3 sierpnia) spotkają się kapłani oraz ich rodziny, a w piątek (4 sierpnia) Akcja Katolicka, pracownicy służby zdrowia i Caritas. Główna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę – 6 sierpnia, kiedy to uroczystej sumie o godz. 11. będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. 

W czasie trwania tygodniowego Odpustu ku czci Jezusa Przemienionego odbędą się też koncerty ewangelizacyjne, podczas których wystąpią m.in. zespoły: "Ku Chwale", "Promyczki Dobra", "Wesołe Nutki", "Mała Helenka", "Fioretti" czy "Chwalcy Pana". Odpust ku czi Przemienienia Pańskiego zakończy się niedzielnym nabożeństwem o godzinie 19:00.

MŚ. Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu