Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/02/2024 - 12:00

Ekstremalna Droga Krzyżowa zmienia człowieka. Ruszyły zapisy wszystkich gotowych na podjęcie nocnej wędrówki

22 marca na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna trzema trasami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy wszyskich tych, którzy są gotowi na podjęcie wielogodzinnej, nocnej wędrówki już się rozpoczęły.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga, która zmienia człowieka! Na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna trwają zapisy do XVI edycji EDK, która przejdzie 22 marca. Hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Przejdź 40 km w nocy samotnie lub w grupie, ale w skupieniu i stań się pięknym człowiekiem”.

- W tej wyjątkowej wędrówce nocą towarzyszyć pątnikom będzie Karol Wojtyła. - mówi Katarzyna Rymarczyk-Wajda, koordynatorka EDK Powrożnik. 

-Czternaście stacji Drogi Krzyżowej i czternaście historii z życia Karola, który podążając za Chrystusem stał się Papieżem mają odpowiedzieć na kluczowe pytania, jak ze swojego życia uczynić arcydzieło. 

Na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna niezmiennie aktywne będą trzy trasy. Uczestnicy, gotowi na podjęcie wielogodzinnej, nocnej wędrówki mogą się zapisywać wybierając, którąś z nich za pośrednictwem strony: www.edk.org.pl

Pierwsza trasa, św. Jakuba Młodszego Apostoła liczy 36 km i uznana jest za jedną z trudniejszych w dekanacie krynickim z uwagi na liczne podejścia (suma podejść 1678 m). Biegnie przez Rakowskie- Bradowiec-Szalone-Górę Parkową- Górę Krzyżową - Jaworzynę Krynicką - Złockie- Muszynę i Czarne Garby-Powroźnik. Msza św.  o godz. 17. w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Powrożniku.

Druga trasa św. Krzysztofa, licząca 40 km biegnie przez Góry Leluchowskie, Szlak Konfederatów Barskich i pogórze Tylicza oraz Krynicę. Rozpocznie ją msza św. w kościele pw. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie-Folwark.

Trzecia trasa św. Józefa liczy 41 km (suma podejść 1084m), biegnie przez Muszynę – Jastrzębik – Złockie-Szczawnik – Bacówkę nad Wiechomlą-Milik-Muszynę. Msza św. o godz.18. w kościele pw. św. Józefa w Muszynie. (MK), Żródło fot. organizatora EDK Muszyna-Powrożnik. Dziękujemy za przesłanie błędu