Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
18/12/2015 - 21:20

W przyszłym roku kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty

17 grudnia br. Ojciec Święty upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do opublikowania dekretu o cudzie za przyczyną bł. Matki Teresy z Kalkuty – donosi włoski dziennik katolicki „Avvenire”.

Matka Teresa Matka Teresa przyszła na świat jako Anjezë Gonxha Bojaxhiu 26 sierpnia 1910 r. w Skopje, lecz urodziny zawsze obchodziła 27 sierpnia, w dniu przyjęcia chrztu. Mając 18 lat wstąpiła do zgromadzenia loretanek. Rok później wyjechała do Indii, gdzie była nauczycielką w szkole dla dziewcząt. Chcąc się zajmować ludźmi najbiedniejszymi i najbardziej opuszczonymi, założyła w 1949 r. Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Obecnie liczy ono ponad 5 tys. członkiń w 133 krajach na wszystkich kontynentach. W 1963 r. Matka Teresa założyła męskie Zgromadzenie Braci Misjonarzy Miłości. W 1979 r. została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla. Zmarła 5 września 1997 r. w Kalkucie. Papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną 19 października 2003 r.

Data kanonizacji  Matki Teresy nie jest jeszcze znana. Podana zostanie po obradach konsystorza kardynałów. Tym niemniej włoski dziennik twierdzi, że możliwa jest data 4 września, w 19. rocznicę jej śmierci. Uroczystość ta wpisywałaby się również w obchody Jubileuszu Miłosierdzia.

(P)

źródło: ekai.plDziękujemy za przesłanie błędu