Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
01/04/2016 - 14:00

Byli na Mogielicy pod krzyżem papieskim. Pamiętają...

Jak co roku, aby uczcić rocznicę śmierci wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku, w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN 1 kwietnia kwietnia pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze.

Pobytem w górach tymbarscy strzelcy uczcili również XXIII rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego „Strzelec" OSW w Tymbarku przez nieżyjących już ś.p. mł. insp. ZS Mieczysława Wawrzyniaka i ś.p. chor. ZS Piotra Dębskiego oraz obecnego dowódcę jednostki tymbarskiego Strzelca insp. ZS Roberta Nowaka.

- W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas zimową, mglistą, deszczową i chłodną aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca. - W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w jedenastą rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców i prosiliśmy Pana Boga, za wstawiennictwem naszego Papieża o dalsze błogosławieństwo dla członków Strzelca w dudziestą trzecią rocznicę reaktywacji Związku – kończy Józef Banach, inicjator akcji pieszych wędrówek  pamięci JP II na górę Mogielica.
źródło: ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku

Byli na Mogielicy pod krzyżem papieskim. Pamiętają...Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu