Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
27/01/2023 - 16:15

З квітня українські біженці в Польщі зможуть подаватися на карти побиту

Анджей Дуда підписав поправку до закону "Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території країни". Згідно якому, громадяни України, які приїхали до Польщі з 24 лютого 2022 року, й мають актуальний статус UKR матимуть змогу подати документи на карту побуту з квітня цього року. Однак процедура відбуватиметься не за спрощеним варіантом, й можливість буде доступна лише для деяких категорій людей. Детальніше читайте нижче у статті.

Раніше передбачалось, що карти побиту українці зможуть отримати за спрощеною процедурою. Однак поправки до закону внесли свої корективи.

З 1 квітня 2023 року деякі категорії біженців з України в Польщі зможуть подавати заяви на отримання карт тимчасового побиту. Це передбачено в новому законі, який президент Польщі Анджей Дуда підписав 23 січня.

Новий закон чітко визначає категорії біженців з України, які зможуть подаватися на карти тимчасового побиту. Це ті, хто: 

  • офіційно працевлаштовані/працевлаштуються в Польщі, 
  • виконуватимуть тут висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, айтішники і т.д),
  • відкриють чи вже відкрили підприємницьку діяльність.

Закон також визначає, що для отримання карти тимчасового побиту біженцям достатньо буде подати лише заяву та супроводжуючі документи. На відбитки пальців їх не викликатимуть, оскільки ті братимуть з реєстру PESEL. Відтак це має дещо прискорити процедуру отримання рішення. Тільки в особливих випадках заявників можуть викликати на особистий візит до ужонду.

Читайте також: Українські вчителі у Польщі можуть долучитись до розробки навчальних матеріалів

Ще одна зміна передбачає, що українці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, не зможуть отримати карти побиту в спрощеному порядку, як це передбачалося раніше. Норма, яка передбачала можливість подаватися на карту побиту через 9 місяців з дня в'їзду до Польщі, скасована.







Dziękujemy za przesłanie błędu