Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
12/05/2022 - 11:10

Вагітність і пологи в Польщі: важливі нюанси для українок

Війна, яку розпочала Росія проти України позначила своєю чорною міткою кожну родину, кожне українське місто, кожну сферу нашого життя. Міграція на сьогодні досягла 10 мільйонів громадян, які вимушено покинули свої домівки, рятуючись від смерті. Багато з них тимчасово, «транзитом» лишались в Україні. А більше 3.5 мільйонів змушені були виїхати в Польщу. Серед біженців є багато вагітних жінок, які через війну знаходяться далеко від дому, і їх хвилює запитання: як народити дитину в Польщі?

Кожна жінка відповідально ставиться до вагітності та народження дитини. Умови для породіль в різних країнах відрізняються. 
Українки, які народжуватимуть в Польщі, то отримають якісне медичне обслуговування і європейський сервіс. Хороший рівень оснащення і висококваліфікований персонал навіть у невеликих пологових будинках забезпечать комфортне перебування, здоров’я матері та дитини.

У Польщі широкий вибір приватних і державних клінік європейського рівня. Пологи будуть безкоштовними, якщо у жінки або чоловіка є страховка NFZ. Цей поліс також покриває витрати на аналізи, УЗД, огляди та інше.

Супровід вагітності та обстеження жінки здійснюється в жіночій консультації. Клініка і лікар вибираються самостійно. Кожен медичний заклад у Польщі регулярно проводить дні відкритих дверей, щоб майбутні мами могли ознайомитися з умовами, персоналом і прийняти правильне рішення.

Незалежно від того, де жінка спостерігалася протягом вагітності, коли підходить час пологів, породілля вибирає ту клініку, де, на її думку, умови найбільш сприятливі. Багато українок, які народили в Польщі  розповідають, щоб стати на облік для ведення вагітності звертатися до жіночої консультації не обов'язково. Можна просто піти до найближчого гінеколога-акушера або просто гінеколога, який обслуговує вагітних. Не обов'язково вибирати велику клініку чи лікарню, можна зупинитися на невеликому приватному кабінеті.

У клініках маленьких міст розцінки нижче, а в столиці й великих містах вартість медичних послуг на порядок вище. Але при наявності страховки про це можна не турбуватися і зосередиться на власному комфорті й здоров’ї.

Також жінки запевняють, що шукати лікаря-гінеколога можна самостійно на спеціальному сайті Znany lerarz. Тут є відгуки про кожного лікаря, а також можливість домовитися про візит та обстеження. Важливо шукати такого лікаря, який працює недалеко від місця, де ви зараз проживаєте. Варто зауважити, що один і той самий лікар може надавати свої послуги платно (в своєму приватному кабінеті) і безкоштовно (в державній клініці). Не потрібно переживати через незнання мови, адже багато гінекологів розмовляє українською чи російською.

В Польщі можна всю вагітність відвідувати лікаря в приватній клініці, а народжувати в безкоштовній державній лікарні. Особливої різниці між послугами приватними та державними немає.

Облік по вагітності і аналізи

Звертаючись в комерційну установу без наявності страховки, пацієнтка послуги (аналізи, процедури) оплачує за прейскурантом. Після першого огляду потрібно здати ряд аналізів. Однак стояти в чергах не доведеться, оскільки в Польщі все по запису.

Якщо ви обрали приватного лікаря, варто звернути увагу, що вартість обстеження буде приблизно 150-250 злотих (1000-1700 гривень). Також потрібно буде оплатити аналізи.

Якщо ви вирішили народжувати в платній лікарні (яка не обслуговує в межах програми NFZ), будьте готовими до досить високої вартості послуг - від 3 до 6 тисяч злотих (приблизно 20-40 тисяч гривень), а ось пологи в приватній клініці ще дорожче - близько 20 тисяч злотих (більше 130000 грн).Додаткові послуги, процедури та зручності тарифікуються окремо. Певну суму також потрібно буде витратити на збирання сумки в пологовий.

Породіллі, у яких є страховка NFZ, можуть народжувати безкоштовно в будь-якому пологовому будинку, незалежно від того державний він чи приватний. 

При нормальному перебігу вагітності УЗД роблять три рази: на 12-й, 20-й і 30-й тижнях.

Вибір пологового

Дозволяється вибирати пологовий будинок за місцем проживання. Огляньте кілька варіантів, ознайомтеся з відгуками та зробіть вибір на користь найбільш відповідного.

У польських пологових будинках всі витратні матеріали для матерів і дітей по страховці безкоштовні. При собі необхідно мати тільки одяг для себе і малюка. У кожному, навіть невеликому пологовому будинку, вас очікує європейський сервіс, комфортна обстава, високий професіоналізм персоналу та уважне ставлення до пацієнтів.

Серед широкого спектра послуг в пологовому будинку доступна допомога таких фахівців: акушера; гінеколога; дієтолога; психолога; педіатра; реабілітолога; неонатолога.

Вони розкажуть, як правильно годувати та сповивати. Якщо ви втомилися, дитину заберуть на час, щоб дати вам відновити сили. Польські лікарі готові до будь-яких ситуацій під час пологів. Пологові будинки оснащені високотехнологічним сучасним обладнанням.

Допологові, родові й післяродові палати стерильні та комфортні, обладнані всім необхідним. Акушери цілодобово доглядають за новонародженими, дають жінці відпочити, піклуються про її здоров’я.

Які переваги дає поліс державного страхування NZS

Наявність поліса державного страхування NFZ дає багато переваг власнику. Кожен офіційно працевлаштований у Польщі працівник зобов’язаний сплачувати внески до ZUS, які розподіляються на соціальні виплати та медичне страхування. Виплати робить роботодавець. Страховка поширюється на всіх членів сім’ї працівника, навіть якщо вони не працевлаштовані.

Безкоштовно по страхуванню NFZ відкритий доступ до низки послуг:

— спостереження вагітності – приймання, обстеження, аналізи;

— школа майбутніх мам при пологовому будинку;

— пологи – медикаменти, спостереження лікарів;

— щеплення – БЦЖ (від туберкульозу), від гепатиту В, які роблять в пологовому будинку і подальші обов’язкові.

Тобто все необхідне під час вагітності та пологів включено в страховку. Але якщо жінка замовить додаткові зручності або обстеження, не включені у NFZ, оплата за них буде проводитися окремо.

Читайте також: У Польщі народилася рекордна кількість українських дітей

Які речі брати з собою в сумку в пологовий

Дуже важливо не забути взяти з собою документи. Перелік такий:

— облікова карта вагітної;

— посвідчення особи;

— результати певних обстежень (USG, HIV, HBS, HCV, WR, GBS) - wyniki badań USG, HIV, HBS, HCV, WR, GBS;

— результат аналізу групи крові;

— план пологів;

— направлення в пологовий будинок (при необхідності).







Dziękujemy za przesłanie błędu