Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 czerwca. Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona
05/04/2022 - 10:25

Українці в Польщі можуть обміняти готівкову гривню на польські злоті

Біженці з України опинилися в ситуації, коли їхні заощадження під загрозою. По-перше, через падіння курсу гривні, по-друге, через неможливість конвертувати українську валюту в злоті в багатьох обмінних пунктах Польщі. Це результат великого припливу гривні та, через війну в Україні, відсутності «попиту» на валюту. Ми знаємо, де можна обміняти UAH на PLN - ми надаємо адреси обмінних пунктів, а експерти дають поради, як мінімізувати втрати при обміні української валюти.

З початку російської агресії проти України менше ніж за місяць до Польщі прибуло понад 2 мільйона біженців, переважно жінок та дітей. Кожен намагається обміняти гроші, щоб мати можливість функціонувати в Польщі чи країнах, куди вони зрештою їдуть.

Проте більшість обмінних пунктів не хочуть купувати гривню, а якщо і купують, то за різко зниженим курсом.  Розуміючи цю проблему, Національний банк України спільно із центральними банками країн ЄС оперативно розпочав роботу над її вирішенням. Це потребувало певного часу, але вже є перші результати. 

Із 25 березня українці можуть звернутися до окремих відділень PKO Bank Polski для обміну готівкової гривні на польські злоті. Українці можуть обміняти до 10 тисяч грн у готівковій формі на польські злоті за курсом, максимально наближеним до офіційного в деяких відділеннях PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski також запевнив, що з українців не візьмуть комісію за ці маніпуляції. Проте врахуйте, що прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 грн(банкноти нижчих номіналів та монети не прийматимуться для обміну). 

Для обміну потрібно мати з собою паспорт у формі ID-картки або дійсний закордонний паспорт.

Додамо, що Національний банк не запроваджував жодних обмежень на безготівкові розрахунки як в середині країни, так і за кордоном.
Водночас продовжуємо рекомендувати усім, хто лише має намір евакуюватися за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої банківські рахунки в Україні. Адже, маючи платіжну картку, можна розраховуватися безготівково та знімати гроші у банкоматах за кордоном.

Також, зважаючи на постійний потік біженців з України до країн ЄС, багато польських банків пропонують українцям спрощену процедуру відкриття банківського рахунку та зарахування коштів на нього.

Обмін гривні на злоті у Польщі – де найвигідніший курс


Розповідаємо, де краще не міняти гривні у Польщі, щоб не залишитись без грошей.

Знайти обмінники, які приймають гривні, не так просто, здебільшого вказаний тільки курс, за яким ви можете купити гривню, а продати валюту не вдасться.

Проте деякі обмінники все ж таки здійснюють такий обмін і курс там відрізняється кардинально. Нагадаємо, що офіційний курс від НБУ становить 6,98 грн. за один злотий станом на 31 березня.

В обмінниках українцям пропонують курс від 8 до 22 копійок за 1 грн., тобто злотий коштує від 8 до 22 грн. Найчастіше зустрічаються пропозиції за 13–14 грн.

Радимо вам здійснювати будь-які обміни валют подалі від центру та туристичних місць, оскільки там обмінні пункти виставляють найвищий курс і не лише у гривнях.

Вигідний курс у Польщі пропонують обмінники у торгових центрах та галереях. До речі, обмінний пункт польською називається "Kantor wymiany walut" або просто "Kantor".

Отже, розповідаємо детальніше, де українці за кордоном вже можуть обміняти готівкову гривню на іноземну валюту за прийнятним курсом або покласти гроші на банківські рахунки.

Перелік пунктів обміну:

Читайте також: Інформація щодо допомоги біженцям з України: АДРЕСИ ТЕЛЕФОНІВ

Зняття готівки у Польщі


Зняти готівку в Польщі не становить проблем, оскільки в країні є безліч банкоматів, які приймають картки українських банків.

Ви також зможете зняти злоті з гривневою карткою і конвертація відбудеться за досить вигідним курсом.

Однак зробити це можна і без комісії. На період війни в Україні мережа банкоматів Euronet зробила зняття готівки для українців абсолютно безплатним – без комісій.







Dziękujemy za przesłanie błędu