Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
20/01/2023 - 12:25

У Польщі українську мову хочуть включити до випускних екзаменів

Випускники польських шкіл з 2026 року зможуть складати іспити з української мови як сучасної іноземної. Такі плани є у Міністерства освіти та науки Польщі.

Міністерство освіти й науки Польщі готує великі зміни в іспитах на атестат зрілості для випускників середніх шкіл (матура). 

Міносвіти Польщі оприлюднило плани на перспективу, з яких випливає, що українська мова буде включена до польської матури (випускні іспити в середніх школах, які є одночасно вступними до вишів) як іноземна на вибір. Зараз абітурієнти можуть вибирати між англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською та російською.

Розпорядження про включення українською мови до польської матури мають видати в другій половині 2023 року. Згідно з документом, українська мова на вибір з'явиться на іспитах в навчальному році 2025/26. Якщо так і станеться, то складати іспит з неї як сучасної іноземної під час матури зможуть за бажанням всі учні в Польщі, незалежно від громадянства.

Таке нововведення у Міністерстві освіти Польщі пояснюють тим, що широкий наплив громадян України в країну може підвищити інтерес поляків до України, української мови та культури.

Із 2026 року іспит з української мови зможуть складати українські діти, які зараз масово навчаються у звичайних польських школах.

Читайте також: Коли біженці у Польщі почнуть платити за своє перебування? Дату планують змінити

Нині у Польщі іспит на атестат зрілості з української мови складають лише учні, для яких ця мова є рідною. Вони вивчають її у школах, якими керує українська національна меншість у Польщі. За даними Центральної екзаменаційної комісії, у 2022 році було 59 таких абітурієнтів у п'яти вишах.

[email protected],  fot. FreepikDziękujemy za przesłanie błędu