Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
11/07/2022 - 19:35

У Польщі школи готові прийняти у вересні ще 200 тисяч дітей із України

Від початку війни в Україні польські школи і дитсадки прийняли 200 тисяч дітей з України. Про це повідомив міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек. За його словами, з наступного навчального року українських дітей у навчальних закладах Польщі стане ще більше.

У Польщі перебуває найбільша кількість українських біженців, здебільшого — це жінки з дітьми. Очевидно, що їм потрібно відвідувати школу у новому навчальному році. Система освіти Польщі готова приймати більше дітей з України. У наступному навчальному році кількість дітей з України в польських школах може зрости на 200 тисяч. Таку цифру навів міністр освіти і науки Польщі Пшемислав Чарнек 

Він підкреслив, що наразі кінця війни в Україні не видно, тому, природно, ті діти, які тут, напевно, залишаться, і приїдуть ще чимало.

— Ми прийняли 200 тисяч (українських дітей), з них 160 тисяч — у школи і 40 тисяч — в дитсадки. За нашими оцінками, ще 200 тисяч можуть приєднатися з 1 вересня. Кінця війни в Україні не видно, тому, природно, ті діти, які тут, напевно, залишаться, і приїдуть ще, — сказав міністр.

Водночас Чарнек додав, що в Україні також буде дистанційне навчання, тому, ймовірно, велика частина дітей, які перебувають у Польщі, захочуть залишитися за комп'ютерами і продовжувати навчатися з однолітками дистанційно.

При цьому міністр зазначив, що система еластична, тому Польща готова приймати українських дітей.

Очільник Міносвіти також повідомив, що дистанційне або гібридне навчання в майбутньому навчальному році наразі не планується, адже немає жодних сигналів від Міністерства охорони здоров’я чи санітарних служб про це.

Читати також: 10 тисяч гривень на дитину. З'явилася ще одна виплата для постраждалих від війни

Спеціальні класи для українців

Польський міністр освіти і науки підкреслив, що міністерство запропонувало спочатку створити українські класи в польських школах і викладати в них переважно польську мову.

За його словами, таке рішення дало можливість увійти в новий навчальний рік на належному освітньому рівні. І, як він зазначив, в багатьох місцях це мало успіх.







Dziękujemy za przesłanie błędu