Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
30/06/2022 - 16:05

Пологи в Польщі: медична допомога для українок — безкоштовна

Через російське вторгнення мільйони українців були змушені покинути свої домівки та переїхати в безпечну країну. Більшість людей вирішили зупинитися в Польщі. Біженцями стали переважно жінки, деякі з них вагітні.

Безпечно, дбайливо безкоштовно – так приймають в Польщі вагітних українок, які після повномасштабного вторгнення росії в Україну були вимушені покинути рідні домівки та шукати прихисток за кордоном.  Вони радо приймають вагітних українок не залежно від терміну та історії вагітності, надаючи рівну зі своїми громадянками допомогу як мамі, так і дитині.

Майбутня мама у першу чергу після прибуття до місця проживання в Польщі має звернутися у будь-яку акушерсько-гінекологічну амбулаторію, яка має укладений договір з NFZ (Національним фондом охорони здоров’я), або й у приватний заклад, що надає безкоштовну амбулаторну допомогу українцям, У цих закладах за вагітною закріплять соціально-сімейну акушерку, яка буде доглядати не тільки за мамою під час вагітності, а й після пологів допоможе з немовлям вдома. 

Проте з собою потрібно мати необхідні документи:

Паспорт громадянина України зі штампом Прикордонної служби Польщі про перетин кордону після 24 лютого. Якщо паспорта нема, то будь-який документ, що підтверджує особу: внутрішній паспорт, ID картка, водійське посвідчення, свідоцтво про народження чи шлюб, свідоцтво, видане Прикордонною службою РП. Також вагітній варто мати PESEL, роздрук підтвердження створення довіреного профілю (профіль зауфани). Також бажано мати медичну картку від лікаря з України з даними про вагітність та загальний стан здоров'я, результатами аналізів. 

Яку саме медичну допомогу надають вагітним?

Вагітних пацієнток госпіталізовують після 34 тижня вагітності, які звернулися щодо пологів (фізіологічних чи шляхом кесарового розтину), індукції пологів (втручання, спрямоване на ініціювання пологової діяльності до її самовільного початку з метою досягнення вагінального розродження, — Авт.), а також лікування та спостереження у зв’язку з відхиленнями, що ускладнюють вагітність (гіпертонія, холестаз, майбутні передчасні пологи, ниркова коліка тощо). 

Окрім акушерських послуг, до напрямків діяльності відділення входить також лікування гінекологічних захворювань, при потребі проводимо, приміром, лапароскопічні та онкологічні операції.

— Для пологів майбутній мамі не потрібне ніяке направлення, — каже Йоланта Перліньска, соціально-сімейна акушерка Центру здоров"я „Błonie". — Після виписки з пологового соціально-сімейна акушерка прийде до вас додому, навчить доглядати за немовлям, допоможе налагодити грудне вигодовування. Якщо потрібно, то зніме шви. 

Які послуги є платними?

Українки, які приїхали до Польщі після 24 лютого і мають тимчасовий захист, охоплюються медичним страхуванням на тих самих умовах, що й польські жінки. Тому усі витрати пов'язані з госпіталізацією, пологами, хірургічним втручанням, лікуванням, опікою соціально-сімейної акушерки є безплатними.

Медичний супровід вагітності також є безкоштовним. Тільки варто звернути увагу, що проведення додаткових лабораторних досліджень у деяких закладах може бути платним. Для безкоштовних діагностичних обстежень необхідно звернутися у поліклініку POZ (первинної медико-санітарної допомоги) або гінекологічну клініку, яка має договір з Національним фондом охорони здоров’я (NFZ).

Кожний пологовий будинок забезпечує пацієнток гігієнічними прокладкам, одноразовими пелюшками, серветками та косметичними засобами для немовлят. Окрім того, виробники таких засобів з метою реклами роздають молодим мамам багато речей безкоштовно.

Українка ділиться своїм досвідом пологів у Польщі

У тому, що все безкоштовно для евакуйованих з України, пересвідчилася лялькарка Олена Локатир з Тернопільщини. Каже, якби не вагітність, народжувала б вдома. Кілька днів тому Олена народила п'яту донечку у Польщі. Разом з чотирма старшими донечками переїхала до родичів за кордоном, коли почалась війна. Чоловік та багатодітний батько залишився в Україні, він працює будівельником та доглядає дім сімейства. 

 Медицина для евакуйованих українців тут безкоштовна. У перші дні я звернулася до приватної жіночої консультації. Там оформила польську обмінну карту, здала всі необхідні аналізи та пройшла УЗД  все безкоштовно,  ділиться досвідом українка.

Однак, перед цим обов'язково для всіх приїжджих потрібно оформити PESEL  номер, подібний до ідентифікаційного в Україні.

 Пологи в Польщі практично нічим не відрізняються від пологів в Україні. Хіба, що усі маніпуляції робить акушерка, а лікар лише контролює процес. Персонал дуже привітний і добрий. Але і вдома в Україні персонал пологового до мене дуже гарно відносився,  згадує багатодітна мама.

Дитину з пологового не дозволять забрати в автівку без автокрісла. 

 Без крісла в машину немовля з пологового не випустять. При цьому, медсестри мають переконатися, що дитя в кріслі. Під час виписки вони його одягають і саджають в автокрісло, далі передають його родичам,  додала Олена.

Які фінансові допомоги передбачені при народженні дитини?

Якщо українка має PESEL, то отримає одноразову допомогу при народженні дитини у розмірі 1000 злотих. Її видають, якщо дохід сім’ї на одну особу не перевищує 1922 злотих. 

Також існує батьківська допомога у розмірі 1000 злотих на місяць протягом 52+ тижнів від дати пологів (без критерію доходу, її призначають у разі неотримання особою допомоги по вагітності та пологах). 







Dziękujemy za przesłanie błędu