Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
19/06/2022 - 21:40

Літні дитячі табори в Польщі: як українцям організувати відпочинок для дитини

Наприкінці червня у Польщі стартують літні канікули. Відпочинок потрібен й маленьким українцям, які хочуть хоч якось відволіктися від війни в Україні. Що пропонують польські літні табори та як туди потрапити.

В літніх таборах українським дітям запропонують не лише максимально насичену розважальну та спортивну програми, відпочинок на природі та пізнавальні екскурсії, а й вивчення іноземних мов - в першу чергу польської та англійської.

Спілкування з носіями англійської та польської, футбольні заняття з професійними спортсменами, наукові експерименти в університетських лабораторіях та уроки з надання першої медичної допомоги. Ми дізнавалися, що ще пропонують дітям різного віку в денних літніх таборах Кракова, та як туди записатися. Усі пропозиції у переліку безплатні або за символічну ціну. 

Пришкільний табір від фонду «Незламна Україна»

Що пропонують: вивчення англійської та польської, безплатні обіди, арт-терапія.

Табір заснований у 2022 році спільно з проєктом «Перша українська школа у Польщі» для дітей-переселенців з України. Діє в чотирьох містах: Кракові, Варшаві, Вроцлаві та Ряшеві. 
Для дітей різного віку проводитимуть науково-освітні, спортивні заходи, конкурси та флешмоби. Заняття відбуватимуться українською мовою, до програми входить поглиблене вивчення іноземних мов.

Одна зміна розрахована на 150 дітей та триває 2 тижні. Впродовж літа буде 6-7 змін, як повідомляють на сайті. Заняття в Кракові відбуватимуться по буднях з 10:00 до 16:00 у приміщенні школи за адресою al. Kijowska 3.

Як записатись? Записатися протягом усього літа може кожен охочий через гугл-форму. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScomZbJzkFq7BmqiESs_Z4HPbFUxl98YbclXSHElP4eU5vFQg/closedform

Табір від Червоного Хреста та товариства «Сокіл» 

Що пропонують: гімнастика, відвідування культурних закладів, заняття з першої медичної допомоги. 

Для дітей віком від 7 до 16 років пропонують щоденні вправи з гімнастики, спортивні та освітні заняття на свіжому повітрі, відвідування краківських музеїв, а також майстер-класи про те, як зміцнити здоров’я та надати першу медичну допомогу. Табір функціонуватиме польською та українською мовами. Одна зміна триватиме два тижні.

I зміна: 04.07 – 15.07 

II зміна: 18.07 – 29.07

Табір працюватиме по буднях з 8:00 до 18:00 у спортивних залах на вулиці Marszała Piłsudskiego 27 та Studencka 19. Кількість місць обмежена. 

Як записатись? Надіслати лист на електронну пошту [email protected]. У ньому вказати ім’я та прізвище, вік дитини та контактний телефон. Після зарахування батьки повинні заповнити анкету польською мовою.  

http://pck.malopolska.pl/wp-content/uploads/2022/05/karta_kwalifikacyjna_uczestnika_wypoczynku.pdf

Мовний католицький табір від Центру Івана Павла ІІ

Що пропонують: поглиблене вивчення англійської, спортивні заняття, обіди.

Уроки в таборі будуть проводити носії англійської мови. Для дітей віком від 5 до 18 років пропонують також спортивні заняття та вивчення релігійних традицій. Учнів забезпечать обідами та перекусами. Підлітки віком від 14 до 18 років можуть отримати стипендію в розмірі 200 злотих, працюючи помічниками на уроках.

Літній табір для українців відкритий 6-13 липня. Кількість місць обмежена. Ціна для одного учасника – 20 злотих на весь термін. Заняття проводитимуть з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.

Як записатись? Заповнити гугл-форму. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLJ-50E1mXneni2BMn0wgdr_9sqtoOkJMCp23V4FmremAD8w/closedform

Футбольний табір «Wisła Summer Camp 2022»

Що пропонують: тренування зі спортсменами, екскурсії, страхування від нещасних випадків. 

Хлопців та дівчат віком від 5 до 11 років запрошують в табір, організований футбольним клубом міста. Щоденні тренування на стадіоні ім. Г. Реймана проводитимуть інструктори з Академії футболу. Дітям пропонують заглибитись в історію клубу, відвідати стадіон R22 у Мишлєніцах, проїхатись автобусом спортсменів та взяти участь у різних інтерактивах. По завершенню організатори видадуть пам’ятний сертифікат. 

Дітям видадуть спортивний пакет: футболка, шорти, гетри, рюкзак, пляшка для води, світшот і кепка. Їх забезпечать харчуванням та перекусами. Табір працюватиме по буднях з 8:30 до 16:30 протягом літніх канікул:

I зміна: 27 червня – 1 липня 

II зміна: 4 – 8 липня

III зміна: 11 – 15 липня

IV зміна: 18 – 22 липня 

Як записатись? Табір може безплатно прийняти 140 дітей з України, які перетнули кордон після 24-ого лютого. Для цього потрібно заповнити заявку.

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=VyDGeGSX80uC_Fu4pc9IiGqrco0NVXhLpAPY4Svk2t1URDJRMlZKR0ZBVjJOM0NYQ0Q0UUdIQ0VBOS4u

Проєкт «Наукові натхнення»

Що пропонують: майстер-класи з хімії та фізики, наукові експерименти, харчування. 

Діти будуть вивчати хімію та фізику в майстернях Краківського політехнічного університету ім. Т.Костюшки. Мета проєкту — освітні активності та соціальне залучення дітей, що приїхали з України після 24-ого лютого. На заняттях вивчатимуть фізичні процеси та проводитимуть хімічні експерименти. Проєкт розрахований на дітей віком від 5 до 18 років.

Під час занять забезпечують обідами, що складаються з двох страв. На уроках буде присутній перекладач. Дати проведення залежатимуть від кількості записаних учасників. Орієнтовний час проведення з 10:00 до 15:00 протягом усього літа.

Як записатись? Заповнити анкету. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdye5ntxUfaHUqgtqqbMYyN0Gf28uo022m_zBtxNQNDOzCzfQ/viewform

Шкільні табори «Літо в школі»

Що пропонують: безплатні спортивні та розважальні заходи на спортивних майданчиках та в басейнах, образотворчі майстер-класи та танцювальні зустрічі, інтеграційні ігри, вивчення комп’ютерної грамотності, зустрічі з міською поліцією, відвідування музеїв, парків, зоопарків, шоколадних фабрик, туристичні поїздки.

У Кракові після карантинних обмежень відновлюється акція “Літо в школі”. Це денні табори для учнів початкових шкіл. У міському уряді повідомляють, що проєкт розрахований на 9 тисяч осіб, у тому числі дітей з України, що проходять навчання в одній із 66 заявлених шкіл. Табір працюватиме від 28 червня до 31 серпня.

Як записатись? Звернутися до директора школи та заповнити заявку.  

Молодіжний табір «Student Way»

Молодіжний табір з вивченням польської мови – табір для тих, хто хоче активно і цікаво провести літні канікули, познайомитися з польською мовою і культурою, а так само для тих, хто планує вступати до вищих або середніх навчальних закладів Польщі.

Викладачі – носії польської мови. Таким чином, в учнів формується гарна вимова і правильне сприйняття на слух. У таборі на дітей  чекає насичена культурна програма, командні ігри, квести та майстер-класи.

Кількість місць: 50.  Вартість:17 800 грн.

Літній табір для українських дітей з інвалідністю

Влада Кракова щороку влаштовує літній табір для дітей з інвалідністю. Цього року долучитися також запрошують дітей українців, які зараз перебувають у Кракові через війну. Для дітей з інвалідністю участь безоплатна. 

Записати дитину для участі в таборі можна, написавши лист на електронну адресу: [email protected].

Заявки будуть приймати від індивідуальних осіб, товариств й неурядових організацій.

Читайте також: У Польщі українці за потреби можуть залишити малечу під наглядом

У заявці потрібно вказати:

ім’я та прізвище дитини;

ім’я та прізвище батьків чи опікунів;

інформацію про місце проживання;

інформацію про наявність посвідчення особи з інвалідністю або довідки про інвалідність;

вид інвалідності дитини;

вказати бажаний термін літнього табору в період канікул (беручи до уваги, що заїзд триватиме 5 або 10 днів – кожен заїзд починається у понеділок і закінчується у п’ятницю).

У таборі на дітей чекатимуть – спортивні заняття, ігри, харчування, медична допомога, транспорт  та досвідчені опікуни.  Літній відпочинок – безкоштовний.Dziękujemy za przesłanie błędu