Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
28/02/2023 - 17:45

Чи потрібно українцям у Польщі сплачувати податок на радіо та телебачення?

За користування телебаченням та радіопослугами в Польщі потрібно додатково платити. А за несплату цього збору навіть передбачені штрафи.

"Abonament radiowo-telewizyjny" – це збір на підтримку національного радіо та телебачення в Польщі. Цей збір не пов’язаний зі сплатою прямого податку на радіо та телебачення, проте його повинен сплачувати кожен, хто користується цими послугами.

Цей збір з’явився у 1992 році, а вже у 1993 почали приймати оплату за користування радіо та телебаченням. До цього часу в Польщі національне радіо та телебачення фінансувалися з державного бюджету. Але все змінилося після введення ринкових реформ і переходу до демократичної системи у Польщі. Саме тоді уряд країни й вирішив запровадити користування радіо та телебаченням на комерційній основі.

Цей збір є одним з основних джерел фінансування національного мовлення в Польщі. Окрім цього національне мовлення також отримує фінансування з державного бюджету країни та рекламних доходів.

Збір на підтримку національного радіо та телебачення в Польщі допомогає забезпечити стабільну роботу засобів громадського мовлення. Це також допомагає їм забезпечити високу якісь програм та продовжувати свою роботу.

Чи всім потрібно сплачувати збір за користування телебаченням та радіо в Польщі

Сплачувати збір за користування радіо та телебаченням у Польщі повинні всі, хто користується цими послугами. Тож якщо ви ними не користуєтеся, то не повинні сплачувати збір. Втім, потрібно довести, що ви не дивитеся телебачення і/або що не слухаєте радіо.

Навіть якщо ви не маєте вдома радіоприймача та телевізору але користуєтеся цими послугами через інтернет, то повинні сплачувати збір за користування. Втім, у цьому випадку існує декілька моментів:

Якщо ви користуєтеся платним інтернет-провайдером, то вартість збору може входити у послуги;
Якщо ви користуєтеся безкоштовними інтернет-ресурсами, то повинні сплачувати збір самостійно.
В будь-якому разі, незалежно від того, за допомогою якого способу ви дивитеся польське телебачення чи слухаєте польські радіостанції, ви повинні сплачувати національний збір.

Для того, щоб оплатити збір за користування телебаченням і радіо, існує декілька способів:

 • Оплата за допомогою веб-сайту www.tvp.pl/abonament;
 • Оплатити за допомогою платіжного терміналу, обравши пункт Abonament RTV;
 • Оплатити на пошті, заповнивши спеціальний формуляр. Він видається безпосередньо на пошті.

Збір за користування телебаченням і/або радіоприймачем потрібно сплачувати щомісяця. У деяких випадках цей збір сплачується щорічно, в залежності від вашого абонементу. Сума збору залежить від кількості радіоприймачів та телевізорів вдома. У 2023 році ця сума становить:

 • 8,70 злотих на місяць – плата тільки за радіо;
 • 27,30 злотих на місяць – плата за радіо та телебачення;
 • Вносити оплату потрібно до 25 числа кожного місяця.

Як не сплачувати збір на радіо та телебачення в Польщі

Якщо ви не користуєтеся послугами телебачення та радіомовлення, то ви можете бути звільнені від сплати національного збору. Для цього вам потрібно звернутися до місцевої громадської ради та надати такі документи:

 • Ваш номер Pesel.
 • Декларацію про те, що ви не маєте телевізора і/або радіоприймача.
 • За потребою надати додаткові документи.

Після подання заяви Громадська рада зареєструє вашу заяву. І як тільки буде завершено процес реєстрації, вам більше не потрібно буде сплачувати збір за користування засобами національного мовлення.

Майте на увазі, що ви звільняєтеся від сплати тільки на той час, упродовж якого не будете користуватися цими послугами. Якщо ви знову почнете ними користуватися, то потрібно повідомити про це Громадську раду Польщі та знову сплачувати збір.

Штрафи за несплату збору на підтримку національного радіо та телебачення в Польщі

Наразі у Польщі проходять масові перевірки житлових приміщень. Вони розпочалися у січні 2023 року. Інспектори перевіряють чи є у мешканців реєстрація радіоприймача та телевізора.

За сплатою збору за користування засобами спеціального мовлення стежить спеціальна служба – КСРіТ (Krajowa Spółka Radio i Telewizja). Вона може складати список адрес, де мешкають люди, що задекларували користування засобами національного мовлення та порівнювати їх зі списками платників збору. Крім того, співробітники цієї служби можуть здійснювати перевірки домівок та перевіряти список осіб, що мають автомобілі.

Читайте також: Допомога при народженні дитини у Польщі: Як її отримати біженцям з України?

Якщо КСРіТ виявить, що ви користуєтеся засобами національного мовлення та не сплачуєте за них збір, на вас накладуть штрафні санкції у розмірі 30 щомісячних платежів. Але ця сума може збільшуватися з настанням нового року. Наразі сума штрафу становить:

 • За незареєстроване радіо – 261 злотий;
 • За незареєстроване радіо та телевізор – 819 злотих.

Тим не менш, зобов’язання реєструвати радіоприймачі не розповсюджується на людей, які старші за 75 років та осіб з інвалідністю (у тому числі на інвалідів війни). А якщо ви проживаєте у приватному будинку та маєте більше одного радіоприймача, то законодавство дозволяє сплачувати лише за один.Dziękujemy za przesłanie błędu