Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
17/05/2022 - 08:05

Zrobili pod Sączem za trzy miliony remont niecałego kilometra drogi [ZDJĘCIA]

Jezdnia została poszerzona, zbudowali chodnik, ą bezpieczne przejścia dla pieszych i oświetlenie. Tak po dobiegającym końca generalnym remoncie wygląda droga powiatowa w Ptaszkowej. Inwestycja obejmowała też przebudowę skrzyżowania.

Idzie koniec udręki mieszkańców Ptaszkowej i kierowców skazanych na objazdy z powodu remontowanej tam drogi powiatowej. Dobiega końca  inwestycja prowadzona na odcinku 0,81 kilometrów.  

Oprócz nowej nawierzchni, poszerzenia drogi, nowego chodnika i oświetlenia, zostało również przebudowane skrzyżowanie w pobliżu zabytkowego kościoła. Wszystkie prace powinny się zakończyć jeszcze w maju.

Gruntowna modernizacja  niecałego kilometra jezdni kosztowała ponad trzy miliony złotych. Realizowana przez powiatowy samorząd inwestycja zyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Budowę chodników i oświetlenia sfinansowała gmina Grybów.  

Ponieważ trwają ostatnie prace przy nawierzchni,  we wtorek droga będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 – informuje Maria Olszowska z biura prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.  - Objazd prowadzi drogą powiatową Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów: ul. Węgierską i drogą krajową nr 28.

Czytaj też Budowa jak ekspres. Wielki szklany gmach wyrósł w Sączu przy obwodnicy [ZDJĘCIA]

To kolejna, inwestycja na tej trasie. Trzy lata temu w Ptaszkowej został zbudowany nowy wiadukt kolejowy, który zastąpił zmorę kierowców, jaką był wąski przejazd pod torami. Tunel został trzykrotnie poszerzony, z czterech do dwunastu metrów, co umożliwiło niemożliwą wcześniej  jazdę w obu kierunkach, po dwóch pasach ruchu. Do dyspozycji pieszych są dwa chodniki o szerokości dwóch metrów.

Na liście dobiegających końca powiatowych inwestycji jest także remont drogi Powroźnik-Tylicz na długości 8,12 km. Do grudnia ma być sfinalizowana modernizacja drogi powiatowej Tymowa-Łososina Dolna w Michalczowej i Łososinie Dolnej.

Czytaj też Basen, korty, wielka hala… inwestycja pod Sączem idzie ekspresem [ZDJĘCIA] 

Jakie inwestycje czekają w kolejce? Rozstrzygnięte są przetargi i podpisane umowy na budowę 14 oświetlonych przejść dla pieszych w gminach Łącko,  Łososina Dolna, Muszyna, Nawojowa, Piwniczna-Zdrój, Podegrodzie, Rytro i Stary Sącz, a także przebudowę dróg powiatowych Paszyn-Mogilno-Krużlowa, Nawojowa-Żeleźnikowa Wielka-Łazy Biegonickie oraz Łącko-Naszacowice.

\ Ta kadencja jest wyjątkowa pod względem realizacji inwestycji drogowych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Przewiduję, że uda się nam wyremontować w sumie 130 kilometrów dróg, co jest wynikiem imponującym biorąc pod uwagę, że w poprzednich kadencjach średnio remontowano do 45 kilometrów dróg.

([email protected]) fot. Maria Olszowska

Zrobili pod Sączem za trzy miliony remont niecałego kilometra drogi
Tak wygląda po dobiegającej końca modernizacji jednia w Ptaszkowej


Dziękujemy za przesłanie błędu