Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
03/11/2014 - 14:00

Zawada, Błonia, Kaduk i Jamnica. Wreszcie będzie kanalizacja

Wreszcie można się przyłączać do sieci kanalizacyjnej w Nowym Sączu. Na razie mogą to zrobić mieszkańcy osiedli Zawada, Błonia, Kaduk (ulice: Grunwaldzka, Warszewicza, Korczaka, częściowo Radziecka i Podmłynie) oraz Jamnicy. Stopniowo do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej będą włączani mieszkańcy kolejnych osiedli.
Żeby przyłączyć się do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wystarczy wypełnić wniosek o wydanie warunków technicznych na przyłączenie do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej. Wzór można znaleźć na stronie swns.pl lub odebrać w siedzibie spółki Sądeckie Wodociągi przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu - informuje spółka Sądeckie Wodociągi

Dla mieszkańców objętych projektem „Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej Miasta Nowego Sącza z przyległymi terenami gmin sąsiednich” przedsiębiorstwo za darmo przygotowało pełną dokumentację projektową przyłącza.

Etap przyłączania właśnie się rozpoczął i potrwa do końca 2015 roku. Stopniowo będą włączani do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej nowi klienci objęci inwestycją. Do sieci kanalizacyjnej przyłączać mogą się już mieszkańcy nowosądeckich osiedli: Zawada, Błonia, Kaduk (ulice: Grunwaldzka, Warszewicza, Korczaka, częściowo Radziecka i Podmłynie) oraz Jamnicy. Pracownicy spółki prowadzą odbiory przyłączy kanalizacyjnych także w Nawojowej.

Urząd Miasta w Nowym Sączu przygotował program dopłat do przyłączy kanalizacyjnych:
do 100 zł za 1 metr bieżący podłączenia kanalizacji sanitarnej, do 500 zł za każdą konieczną do zabudowania na linii podłączenia studnię kanalizacyjną.

Podobne zasady dotyczyć będą klientów z gminy Stary Sącz. Dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka i Nawojowa został przygotowany program wsparcia oparty o środki zewnętrzne.

(m)
źródło: swns.plDziękujemy za przesłanie błędu