Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
07/09/2017 - 19:00

Zagazują Krynicę żeby było czyściej!

Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko, i Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny podpisali umowę o współpracy. Dzięki niej mieszkańcom ma być łatwiej wymienić tradycyjne piece, opalane paliwem stałym, na nowoczesne kotły zasilane gazem ziemnym.

- Jakość powietrza w Krynicy-Zdroju jest bardzo dobra, należy zabiegać o to, aby ta jakość powietrza była jeszcze wyższa i spełniała standardy gminy uzdrowiskowej. Porozumienie jest kolejnym krokiem mającym na celu poprawę jakości powietrza w naszym otoczeniu. Znaczenie tych przedsięwzięć trudno przecenić, bo każda z takich inicjatyw przekłada się na to, co dla nas wszystkich najcenniejsze: zdrowie. Jesteśmy zaszczyceni mając okazję do wsparcia bardzo poważnego partnera, jakim jest PGNiG  – mówił podczas podpisania dokumentów o współpracy burmistrz Dariusz Reśko.

Zobacz też: Krynica-Zdrój z gigantyczną dotacją na renowację i rozwój uzdrowiska

- PGNiG bardzo zależy na poprawie stanu jakości powietrza w Polsce, ponieważ problem jest ciągle groźny dla zdrowia milionów osób, a zimą dotyczy nie tylko największych miast” – mówi prezes Mucha. „Koszty modernizacji ogrzewania warto przeliczyć już teraz, ponieważ proces inwestycyjny potrwa kilka miesięcy – dodał z  kolei prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Gmina wraz z PGNiG, będą prowadzić działania informacyjne i edukacyjne zachęcające mieszkańców i przedsiębiorców do wymiany pieców. Gazowa spółka zapewni wsparcie merytoryczne i doradcze, pomoc w wypełnianiu dokumentów oraz w przygotowywaniu wniosków o pozyskiwanie środków na dotacje celowe dostępne w ramach dofinansowań kosztów inwestycji, związanych z ograniczeniem niskiej emisji. Spółka ułatwi też kontakt i współpracę z jej partnerem technicznym na preferencyjnych warunkach.

ES [email protected] Fot.: Krynica-ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)