Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
25/11/2017 - 13:25

Władze gminy Korzenna mają już plany na 2018 rok. Zobacz, co zbudują

Władze gminy Korzenna przedstawiły projekt budżetu na 2018 rok. Ponad 14,6 mln złotych zostanie przeznaczone na inwestycje. Wśród najważniejszych jest budowa hali sportowej w Korzennej, modernizacja dworku w Lipnicy Wielkiej, rozbudowa kanalizacji i sieci wodociągowej oraz budowa dróg i chodników.

- Dochody w przyszłym roku wyniosą blisko 74,7 mln złotych, a wydatki ustalano na poziomie ponad 74,1 mln złotych. Oznacza to, że nadwyżka wyniesie ponad 0,5 mln złotych - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie gminy Korzenna.

Władze gminy planują zbudować halę sportową przy Zespole Szkół w Korzennej za ponad 3,2 mln złotych. Znaczna część pieniędzy, bo aż 2,6 mln złotych zostanie przeznaczona na remont dworku w Lipnicy Wielkiej, który rozpoczął się już w minione wakacje.

Zobacz także: Dwór w Lipnicy Wielkiej budzi postrach. Czy remont przebiega zgodnie z planem?

Na terenie gminy zostanie rozbudowana kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. Na tę inwestycję samorządowcy przeznaczą około 2,5 mln złotych. Jak co roku nie zabraknie także remontów dróg, na które gmina wyda ponad 1 mln złotych, a na budowę chodników 400 tys. złotych. W Korzennej zadbają także o czyste powietrze. Na wymianę pieców w niektórych gospodarstwach domowych, zostało przeznaczone blisko 600 tys. złotych

- Podobnie jak w tym roku także w roku 2018 prowadzone będą prace modernizacyjne czterech boisk piłkarskich w miejscowościach: Korzenna, Mogilno, Siedlce i Wojnarowa oraz rozbudowa i przebudowa budynku zaplecza szatniowo – sanitarnego w Wojnarowej. Koszty z tym związane przekroczą 350 tys. złotych.

RG [email protected] Fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)