Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
29/10/2019 - 16:10

Węgierska Bis: marszałek Witold Kozłowski odwołał spotkanie w sprawie łącznika

Nie doszło dzisiaj w Krakowie do spotkania w sprawie przebiegu niegdysiejszej „Węgierskiej Bis”, czyli obecnie - łącznika ul. Węgierskiej ze Świniarskiem wraz z mostem południowym. Dlaczego? Marszałek tłumaczy w specjalnym oświadczeniu:


Marszałek Witold Kozłowski w ostatniej chwili odwołał spotkanie, na które obie strony zapraszał tydzień temu, podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w siedzibie PiS w Nowym Sączu.

Trasa łącznika i ulokowanie mostu wzbudza w ostatnich dniach wiele emocji. Wizję przebiegu nowej trasy przedstawił prezydent Ludomir Handzel, a kolejną - Ryszard Florek, prezes firmy Fakro.

Marszałek województwa małopolskiego, zapraszając prezydenta Ludomira Handzla i prezesa Ryszarda Florka, jak również przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich powiedział, że ma nadzieję, iż w trakcie tego spotkania uda się wypracować wariant preferowany przez wszystkich. Planowane dzisiaj spotkanie nie doszło jednak do skutku. Dlaczego?

- „Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego miałem odbyć spotkanie z prezydentem Nowego Sącza, przedsiębiorcami i przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w celu wypracowania kompromisowego wariantu budowy połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969 - napisał marszałek w specjalnie wydanym oświadczeniu.

- Inwestycja, która będzie realizowana przez samorząd wojewódzki przy wsparciu środków rządowych m.in. z programu "Mosty+" jest bardzo potrzebna dla Nowego Sącza i regionu sądeckiego. Niestety przez narastające w tej sprawie negatywne emocje i mało eleganckie metody lobbowania na rzecz konkretnego wariantu postanowiłem odwołać spotkanie, gdyż nie chcę być wikłany w lokalne i personalne konflikty, które występują w mieście.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu