Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
21/02/2021 - 09:20

Ważne inwestycje w Muszynie. Przepompownia ścieków jak nowa po remoncie

Gruntowna modernizacja przepompowni ścieków w Muszynie kosztował ponad 2 miliony złotych. Teraz budynek wygląda zupełnie inaczej. O tym, co wymieniono w środku, czyli w sercu przepompowni opowiedział Mariusz Rymarczyk, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie.

Przepompownia ścieków w Muszynie mieści się przy ulicy Lipowej. W budynku przeprowadzony gruntowny remont i wymieniono wszystkie urządzenia i instalacje. Jak mówi Mariusz Rymarczyk, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. w Muszynie, wcześniejsze urządzenia, a zwłaszcza pompy, które znajdują się w obiekcie, były z złym stanie technicznym.

Przepompownia ścieków, Muszyna

- W ramach tego przedsięwzięcia wymieniono również rurociąg tłoczny, który doprowadza ścieki do pobliskiej oczyszczalni - dodaje Mariusz Rymarczyk. Zobacz również: Muszyna: wybudowali nową oczyszczalnię ścieków z laboratorium

Remont przepompowni kosztował 2 miliony 400 tysięcy złotych. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021