Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
14/09/2018 - 14:25

W gminie Korzenna powstaną sale gimnastyczne za blisko 3 miliony złotych!

Rozpoczęcie przy budowie sal gimnastycznych przy Szkole Podstawowej w Jasiennej i Sali wielofunkcyjnej przy Szkole Podstawowej w Posadowej planowane jest na jesień tego roku. Łączna kwota tych inwestycji wynosi około 3 miliony złotych!

Cztery firmy złożyły swoje oferty na wykonanie sali gimnastycznej w Jasiennej. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy LEGBUD z Nowego Sącza, która wykona inwestycję za ponad 1,86 mln zł , dodatkowo dając gwarancję na okres 24 miesięcy.

W przypadku sali wielofunkcyjnej w Posadowej Mogilskiej swoje oferty przedstawiło pięć firm. Najlepszą ofertę przedstawiła firma Budeko z Nowego Sącza, która wykona inwestycję najtaniej, czyli za nieco ponad 1,1 mln zł i oferuje jednocześnie najwyższą gwarancję.

W obu przypadkach kwota, którą przewidziano na realizację inwestycji była niższa niż zaproponowane ceny, ale brakująca kwota, czyli ok. 300 tyś zł. zostanie dodatkowo wyłożona z budżetu gminy.  W ten sposób uda się zrealizować inwestycję w planowym terminie i skorzystać z dofinansowania w wysokości blisko 2,2 mln zł, które gmina otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Warto wspomnieć, że w Jasiennej zaprojektowano salę gimnastyczną o wymiarach 12 na 24 m wraz z zapleczem szatniowym, która będzie połączona z budynkiem szkoły przewiązką i korytarzem. W Posadowej Mogilskiej zostanie wybudowana sala wielofunkcyjna z zapleczem szatniowym, która będzie przeznaczona do prowadzenia zajęć gimnastycznych.

[email protected], fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)