Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
19/09/2016 - 08:25

Uwaga kierowcy: Remonty na drodze do Brzeska

Na trasie krajowej pomiędzy Krakowem a Nowym Sączem budowane są nowe przeprawy drogowe. Kierowcy natrafią na utrudnienia w Tęgoborzy, Witowicach Górnych, Jurkowie i Tworkowej.

W Tęgoborzy na rzece Świdnik i Witowicach Górnych na rzece Białka budowane są nowe mosty. Ruch odbywa się tu nadal dwukierunkowo, ale został on przeniesiony na mosty tymczasowe. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.  

Prace w obu miejscowościach wykonuje  BUDOWNICTWO KOMUNIKACYJNE inż. Walenty Kuśnierz z Nowego Sącza. Mają one potrwać – w Tęgoborzy do 5 sierpnia 2017 roku, a w Witowicach Górnych do 30 czerwca 2017 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapłaci za to zamówienie ponad 9,5 mln złotych.

Nowe mosty powstaną także w miejscowościach Tworkowa na rzece Tymówka i Jurków na potoku Zelina. Zastąpią one dotychczasowe przeprawy, które są w złym stanie technicznym. Zgodnie z umową ukończenie obydwu inwestycji zaplanowane jest pod koniec lipca 2017 r. Tu także ruch odbywa się dwukierunkowo po mostach tymczasowych.  Koszt zadania to prawie 5 mln 800 tys. zł. Wykonawcą jest firma Skanska S.A.

***

Dwa nowe mosty powstają też we Frycowej i Nowej Wsi – na DK 75 z Nowego Sącza do Krynicy Zdroju. Zastąpią one przeprawy istniejące od lat 50- tych ubiegłego wieku.

Oprac. (KB)

Fot. arch., mapa za GDDiK

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu