Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 lutego. Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
17/07/2018 - 16:15

Udowodnij, że zużywasz wodę do podlewania ogrodu, to nie zapłacisz za ścieki

Woda w Nowym Sączu i gminach obsługiwanych przez Sądeckie Wodociągi wcale tania nie jest a na dodatek, ile pobierzemy wody, tyle nam naliczą za ścieki. Okazuje się jednak, że są wyjątki od reguły. Teraz gdy wody w studniach po prostu brak warto je znać.

Nasza Czytelniczka z terenu gminy Stary Sącz korzysta z Sądeckich Wodociągów tylko na potrzeby przygotowywania posiłków, mycia czy prania. Ogród zawsze podlewała wodą ze studni. Teraz jednak panuje susza, poziom w studniach dramatycznie opadł i niejeden gospodarz musi podlewać swoje przydomowe uprawy wodą z wodociągu, bo inaczej zbiory po prostu przepadną.

Zobacz też: Chełmiec: Mniej za wodę i ścieki. O ile?

Jest tylko jedno ale. – Jest taka zasada, że ile metrów sześciennych wody pobiorę, za tyle kubików naliczana jest mi opłata za odprowadzenie ścieków. A przecież woda, którą zużywam w ogrodzie do kanalizacji nie wraca. Czy można to jakoś uwzględnić w rachunku? – pyta starosądeczanka zaznaczając, że robi to tez w imieniu swoich sąsiadów.

Zobacz też: Stary Sącz: ile za wodę i ścieki?

Okazuje się, że w Sądeckich Wodociągach podobna sytuacja nie jest zaskoczeniem. -  Klient, wykorzystujący wodę do podlewania ogrodu, wodę bezpowrotnie zużytą, może zainstalować na swoim przyłączu dodatkowy wodomierz, podlicznik do wodomierza głównego. Fakt ten należy zgłosić do Spółki Sądeckie Wodociągi – informuje Małgorzata Cygnarowicz, rzecznik spółki SW.

- Urządzenie musi zostać zaplombowane przez pracowników przedsiębiorstwa. Po uregulowaniu kosztów za plombowanie, klient może korzystać z wody do podlewania ogrodu bez naliczania opłaty za odprowadzanie ścieków. Nie ponosi także w tym zakresie opłaty abonamentowej – uzupełnia informację.

Po czym zaznacza, że ważne jest, żeby kupić wodomierz klasy C, przystosowany do odczytu radiowego. Urządzenie można nabyć także w siedzibie Spółki Sądeckie Wodociągi przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu. Informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 18 41 41 248.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku