Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
29/04/2024 - 14:05

Tysiąc złotych co miesiąc dla singli. Wystarczy spełnić dwa warunki

Nawet tysiąc złotych miesięcznie, na taką dopłatę do kredytu hipotecznego mogą liczyć single, którzy załapią się na rządowy program Kredyt na start. W pierwotnej wersji nazywany Mieszkaniem na start, ma zastąpić zlikwidowany już program Kredyt 2 procent.

Ile dostanie singiel na  start

Największe zmiany  w rządowym programie Kredyt na start  dotyczą pomocy oferowanej singlom. Dopłaty, jakie będą mogli  otrzymać to  maksymalnie 200 tys. zł kredytu, a nie 500 tys., jak w przypadku Kredytu 2 proc.   Jak wyliczył dla Radia Zet Bartosz Turek z deweloperskiej spółki  HREIT, oznacza to maksymalne dopłaty dla singli ( nie mogą mieć więcej niż 35 lat)  na poziomie 1000 zł miesięcznie -  podaje rozgłośnia.  Kredyt ma być przeznaczony dla kupujących lub budujących pierwsze mieszkanie lub dom.

czytaj też OFE czy ZUS? Przyszedł czas decyzji w sprawie emerytur. Otworzyli okno transferowe  

Co dla rodzin z dziećmi?

Zyskają rodziny, które mają trójkę i  więcej dzieci. W ramach Kredytu na start mogą zamienić obecne mieszkanie na większe, z solidnym wsparciem. Zasada jest prosta — im więcej osób w domu, tym większy kredyt. A im więcej dzieci, tym niższe oprocentowanie kredytu.

Czytaj też Stało się. Piece gazowe w domach idą do obowiązkowej likwidacji 

Kiedy program wejdzie w życie?  

- Chcemy, by nowe przepisy, będące jednym z trzech elementów strategii rozwoju budownictwa i mieszkalnictwa w Polsce, weszły w życie w drugiej połowie 2024 roku - ogłosił minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman cytowany przez Radio Zet. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu