Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/09/2020 - 10:35

Tego jeszcze nie było! Z wnioskiem o wymianę pieca nie musisz jechać do Sącza

Mieszkańcy gminy Łabowa nie muszą już jeździć do Nowego Sącza, aby złożyć wniosek o dofinansowanie przy wymianie kotłów. Teraz ci, co chcą działać ekologicznie, mogą skorzystać z pomocy gminy.

Urząd Gminy w Łabowej, fot. Sądeczanin

Wójt gminy Łabowa, Marta Słaby, podpisała porozumienie z Kazimierzem Koprowskim, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w sprawie wspólnej realizacji programu Czyste Powietrze. Co to oznacza dla mieszkańców?

Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Gminy w Łabowej przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie do wymiany kotłów. Czyste Powietrze to również finansowe wsparcie gospodarstw, które chcą docieplić budynek, wymienić przestarzałe ogrzewanie na nowe czy dokonać wymiany okien i drzwi zewnętrznych.

- Zainteresowanie programem jest duże, jednak dla wielu mieszkańców problem stanowi dojazd do Nowego Sącza lub Krakowa. Będziemy teraz informować mieszkańców, że mogą wypełnić i złożyć wnioski w naszym urzędzie. Do końca roku będziemy mieć przeszkolonych pracowników, którzy pomogą wypełnić wnioski.  - mówi wójt gminy, Marta Słaby.

Procedury składania wniosków w nowej edycji programu ma być dużo prostsza. Mieszkańcy, którzy chcą zadbać o środowisko i pozbyć się starego kopciucha ze swojej kotłowni, mogą liczyć na to, że ich wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu 30 dni. Wcześniej ten termin wynosił 90 dni. Wprowadzono też możliwość rozpoczęcia inwestycji nawet na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. W nowej edycji zmniejszyła się również liczba potrzebnych zaświadczeń - nie ma już zbędnej papierologii. (PS) Fot. Sądeczanin oraz UG Łabowa.Dziękujemy za przesłanie błędu