Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
31/08/2022 - 10:05

Technologie i procesy, które służą ludziom i planecie. Tokai COBEX wspiera zrównoważony rozwój

Tokai COBEX to globalna firma wytwarzająca wysokiej jakości produkty węglowe i grafitowe. To wymagająca branża, która cały czas musi się mierzyć z wieloma narastającymi wokół niej mitami. Tokai COBEX stawia im czoła, wytwarzając swoje produkty w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska oraz lokalnej społeczności.

Innowacyjne technologie i produkty

Działania Tokai COBEX koncentrują się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży wyrobów węglowych oraz grafitowych. Podstawowe kompetencje firmy obejmują szeroką wiedzę na temat surowców, know-how w zakresie zastosowań oraz doskonałe zrozumienie procesów produkcyjnych w branżach klientów (m.in. produkcji aluminium pierwotnego, wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów).

Dzięki temu firma może nie tylko elastycznie reagować na regionalne i branżowe wymagania klientów, ale również doskonalić swoje produkty i procesy tak, aby były jak najbezpieczniejsze dla środowiska. Firma opracowała i wdrożyła systemy zarządzania jakością, energią, środowiskiem i BHP.

W trosce o środowisko

Tokai COBEX proaktywnie stawia czoła globalnym wyzwaniom przyszłości. Kultura korporacyjna firmy opiera się na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. To one stanowią fundament strategii firmy i wytyczają ścieżki, którymi podąża organizacja.

Nie są to puste deklaracje – Tokai COBEX prowadzi wiele projektów i inicjatyw, które mają na celu redukcję śladu węglowego firmy. Do działań tych włącza swoich klientów i pracowników.

Zespoły ds. środowiska i produkcji ściśle ze sobą współpracują. Regularnie monitorują procesy robocze i warunki pracy, a także szukają sposobów ciągłego doskonalenia. Dzięki temu w ostatnich latach Tokai COBEX znacznie obniżył poziom emisji gazów cieplarnianych. Przyczynił się do tego m.in. zainstalowany w 2021 roku w Nowym Sączu system oczyszczania spalin poprzez regeneracyjne utlenianie termiczne (RTO). Jest to obecnie jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań na świecie.

Firma w odpowiedzialny sposób zarządza jakością powietrza gospodarką wodną, odpadami i energią – już dziś większość energii elektrycznej w zakładach pochodzi z odnawialnych źródeł.

Ludzie na pierwszym miejscu

Nie tylko klienci, ale również pracownicy, podwykonawcy i sąsiedzi… ludzie to najważniejszy pierwiastek w Tokai COBEX. Firma stawia na bezpieczeństwo, dobrostan i rozwój ludzi, którzy związani są z firmą. Dzięki temu dla wielu osób stała się pracodawcą z wyboru.

We wszystkich obszarach działalności najwyższym priorytetem dla firmy jest bezpieczeństwo. Tokai COBEX nieustannie identyfikuje i ogranicza zagrożenia w miejscu pracy, zapewniając komfort swoim pracownikom i wykonawcom. Firma monitoruje też jakość swoich produktów, aby spełnić wymagania klientów i zapewnić im bezpieczeństwo.

Tokai COBEX bardzo chętnie inwestuje w ludzi – umożliwia im udział w szkoleniach i daje możliwość rozwoju. Wszyscy pracownicy i podwykonawcy traktowani są równo i sprawiedliwie, co sprzyja tworzeniu się pozytywnej atmosfery.

Równie ważne dla firmy jest zaangażowanie w sprawy dotyczące lokalnej społeczności. Dlatego wspiera mieszkańców poprzez edukację, działalność kulturalną oraz ochronę zdrowia. Chętnie angażuje się w lokalne inicjatywy i udziela pomocy finansowej tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Wartości i normy etyczne stanowią fundament kultury organizacyjnej Tokai COBEX – dzięki temu firma zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Oferuje najwyższą jakość nie tylko w odniesieniu do swoich produktów, ale również do relacji, jakie buduje z pracownikami i lokalną społecznością.

Tokai COBEX to globalna firma wytwarzająca produkty z węgla i grafitu. Siedziba główna firmy znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Istnieją cztery zakłady produkcyjne: dwa w Polsce – w Raciborzu i Nowym Sączu – oraz dwa we Francji – w Vénissieux i Notre Dame de Briançon – a także biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu