Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
08/10/2017 - 06:05

Tanio sprzedam. Dlaczego starosta Pławiak obniża cenę nieruchomości przeznaczonych pod młotek?

Sądeckie starostwo się wyprzedaje. Chce oddać pod młotek cztery działki i dwa budynki, ale chętnych brak. Co i gdzie można kupić?

Cztery dziewięcioarowe, działki w Krynicy zarząd powiatu wystawił na sprzedaż już jakiś czas temu. Położone niedaleko zbiegu ulic Czarny Potok i Kraszewskiego, około dwa kilometry od centrum miasta, widnieją w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny do jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowej i usługowej. Każda z nich jest sprzedawana z udziałem w drodze wewnętrznej.

Jak dotąd nieruchomości nie udało się sprzedać i dlatego ich cena została obniżona w stosunku od pierwszego przetargu o 26 procent i wynosi teraz od 144 do 150 tysięcy złotych.

Starostwo  bez powodzenia chce także sprzedać budynek liceum w Grybowie, które od nowego roku szkolnego przeniesie do nowej siedziby. Pierwotna cena budynku wynosiła 3 mln złotych, teraz cena nieruchomości została obniżona o 200 tysięcy.

Czytaj też Poszło o miliony. Starosta nowosądecki Marek Pławiak kontra burmistrz Grybowa Paweł Fyda   

Położony w centrum miasta budynek ma trzy kondygnacje i ponad 1300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Kamienicę chciałby przejąć w formie darowizny samorząd Grybowa, ale powiat się na nie zgadza. -

 - Jeśli  pan burmistrz w ramach darowizny przekaże  nam kwotę, którą moglibyśmy uzyskać ze sprzedaży dotychczasowego lokum  na budowę nowego liceum, wtedy nieodpłatnie budynek  możemy miastu przekazać. Nie jesteśmy instytucją charytatywną.

Czytaj też Przerobić stary internat na nową szkołę. To się da zrobić w Grybowie?

Powiat sprzedaje także obiekt w Starym Sączu, w którym mieścił się kiedyś Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury.

(ami) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020