Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
14/11/2019 - 14:30

Takiego parkingu jeszcze u nas nie było. Budują trzy poziomy dla samochodów

Remont rynku i remont jezdni wokół rynku… centrum Limanowej jest jednym wielkim placem budowy. Teraz rozpoczęła się kolejna miejska inwestycja, wyczekiwana najbardziej przez kierowców. Rusza budowa parkingu i to jakiego, trzypoziomowego! Nowy Sącz, może Limanowej tylko pozazdrościć.

Czytaj też W co zamienia się to remontowe pobojowisko. Mają na to 4 miliony

W centrum Limanowej gdzie ciągle są kłopoty z parkowaniem ruszyła budowa nowego parkingu. I to jakiego! trzypoziomowego. Zlokalizowany obok bazyliki, pomieści blisko trzysta samochodów.  Będą też  sanitariaty i miejsce na rowery. Poziomy połączy winda i klatki schodowe. Wjazd i wyjazd na nowy parking będzie od strony ulicy księdza Łazarskiego.

Ba stronie limanowskiego magistratu można oglądać wizualizację inwestycji. Nowy Sącz, może Limanowej tylko pozazdrościć.

Miasto może realizować tak potrzebną inwestycję, bo samorząd  dogadał się z parafią, która udostępniła grunty pod budowę. Obecnie w pobliżu bazyliki jest płatny plac dla samochodów, z którego parafia ma przychody. Kiedy nowy, trzypoziomowy parking będzie gotowy, zysk parafii pozostanie na takim samym poziomie.

Czytaj też Ten heleński, to przy nim krócias. Jak się buduje nowy most w Kurowie [ZDJĘCIA]

Samorząd pieniądze z opłaty użytkowników chce przeznaczyć na spłatę zaciągniętego na inwestycje kredytu wynoszącego ponad 5 milionów złotych. Wedle szacunków miasta da się to zrobić tylko z przychodów za parking, ale oddanie bankowego długu może potrwać kilkanaście lat. Koszt całej inwestycji to blisko 10 milionów złotych.

[email protected] fot. UM LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)