Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
05/11/2021 - 10:15

Tak się powodzi wójtowi Łącka. Zarobki Jana Dziedziny i stan bankowego konta

Nikt nie lubi zaglądania do portfela, ale kiedy ktoś decyduje się na karierę polityka czy samorządowca, rad nierad musi publikować oświadczenia majątkowe. Na tej liście jest też wójt Łącka Jan Dziedzina. Jak mu się powodzi?

Kiedy Jan Dziedzina był nauczycielem w Zagorzynie, nikt do kieszeni mu nie zaglądał. Teraz, kiedy już druga kadencję zasiada w wójtowskim fotelu, musi, tak jak wszyscy samorządowcy,  publikować oświadczenie majątkowe. Jak mu się powodzi na urzędzie?

Czytaj też Grad pieniędzy spadł na Łącko. Na jakie inwestycje gmina wyda dziewięć milionów?

Mieszkańców gminy najbardziej interesuje pensja wójta i stan bankowego konta. W ramach umowy o pracę w 2020 roku Dziedzina zarobił nieco ponad 148 tysięcy złotych.

Ile wójt zdołał odłożyć pieniędzy? Na koncie oszczędnościowym zgromadził 76 tysięcy złotych. Na rachunku bieżącym widnieje kwota 3,6 tys. złotych.  Szef łąckiego samorządu zainwestował też w akcje trzech giełdowych spółek. W sumie ma ich 544.  

Czytaj też Andrzej Gut-Mostowy znów przestał być ministrem i zaraz znowu został ministrem 

Jak mieszka Jan Dziedzina? Wspólnie z żoną ma dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych wart 300 tysięcy złotych. W oświadczeniu majątkowym wójta znalazły się także dwa Volkswageny,  Golf rocznik 2013 oraz Tiguan, rocznik 2016. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu