Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
04/07/2019 - 18:35

Stary Sącz: Ruszyła budowa ronda, jest już zgoda na ruch wahadłowy

Zaczęły się pierwsze prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Jana Pawła II i Pod Ogrodami tuż pod kończonym właśnie nowym dworcem MPK w Starym Sączu. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe ze Starego Sącza.

Zobacz też: Stary Sącz: współpraca z MPK droższa o 270 procent?! Tak się nie robi!

Zaczęły się pierwsze prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Jana Pawła II i Pod Ogrodami tuż pod kończonym właśnie nowym dworcem MPK w Starym Sączu. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe ze Starego Sącza.

Rondo ma powstać w ramach projektu komunikacyjnego, który Stary Sącz realizuje w partnerstwie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym z Nowego Sącza. Inwestycja ta pochłonie ok. 1 mln. 340 tysięcy złotych. Wykonawca, czyli konsorcjum firm KOMPLEX-BUD i PROJBUD z Łącka ma czas na jej przeprowadzenie zaledwie do 30 września tego roku.

Zobacz też: Stary Sącz: nowy dworzec stoi, Park&Ride rośnie a co z buspasami na Węgierskiej?

Dlaczego zatem tak późno wchodzi na plac budowy? Powód jest bardzo prosty: to decyzja starosądeckiego samorządu, który w chwili gdy okazało się, że budowa nowego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu przedłużyła się aż o kilka miesięcy stanął na stanowisku, że nie można kierowców szukających objazdów m.in. po obwodnicy w Starym Sączu szukają objazdów skazywać na kolejne korki. Trzeba było się też liczyć z mega korkami tworzącymi się przez cały czas na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Ale burmistrz Jacek Lelek jest spokojny o dochowanie terminów – wykonawcy już weszli na plac budowy. Realizację przedsięwzięcia zaczęli od robót, które nie wymagają zamknięcia przejazdu.

- Od początku postawiliśmy warunek, że cały czas ma zostać zachowana przejezdność tej drogi. Wykonawca dostał już pozwolenie na wprowadzenie ruchu wahadłowego, ale wprowadzi go dopiero wtedy, gdy będzie to naprawdę niezbędne – podkreśla Jacek Lelek.

Rondo będzie miało trzy wloty. Kierunki? Jana Pawła II, Pod Ogrodami i kompleks Park&Ride i dworzec MPK. Co bardzo ważne dla wielu miejscowych – zachowana zostanie stojąca tu obecnie na środku skrzyżowania zabytkowa kapliczka. O każdej zmianie w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)