Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
23/04/2019 - 11:20

Stary Sącz: gmina nieźle dopłaci do przyłączy kanalizacyjnych. Komu?

Uwaga. Kurczy się pula środków w ramach programu dotacyjnego dla mieszkańców posesji przy ul. Partyzantów w Starym Sączu, którzy chcą się wpiąć do wybudowanej przez gminę sieci kanalizacyjnej. Kto jeszcze nie złożył wniosku, niech się spieszy.

- Ilość środków jest ograniczona – zastrzega burmistrz Jacek Lelek apelując, by mieszkańcy nie zwlekali ze składaniem wniosków. O tym, kto otrzyma dofinansowanie decydować będzie bowiem kolejność złożenia wniosków.

A stawka jest naprawdę wysoka. Dopłata wynosi aż 100 zł do 1 metra bieżącego kanalizacji i 500 zł do studzienki kanalizacyjnej - nie więcej jednak niż 10 tys. zł. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że przy takim programie dotacyjnym - w wielu przypadkach - inwestycja zwraca się mieszkańcom nawet w 100 procentach.

Zobacz też: Stary Sącz: wszystko, co chcecie wiedzieć o budowie kanalizacji jest tu

Jak ją otrzymać? Projekty przyłączy są gotowe do odbioru w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu w pokoju nr 46 na drugim piętrze. Wraz z projektem każdy zainteresowany może odebrać wniosek o dofinansowanie. Informacje co do dalszych procedur udzielane są na miejscu.

Kolejna ważna informacja jest taka, że w następnej kolejności do rozbudowywanej systematycznie sieci kanalizacyjnej wpinać się będą mogli mieszkańcy nieruchomości przy ulicach Żwirki i Wigury oraz Tischnera.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu