Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
30/11/2017 - 16:15

Starostwo ma gest. Obniża opłaty za prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Ale tylko wybranym

Mieszkańcy Tęgoborzy doczekali się na początku roku nazw ulic i…kłopotu. Ci, którzy mają własne lub firmowe samochody, muszą teraz zapłacić za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Nowosądeckie starostwo ma gest i na prośbę wójta Łososiny Dolnej opłaty obniżyli.

Zgodę na bonifikatę, o którą poprosił  wójt Łososiny Dolnej, musiała wydać rada powiatu, ale jak wyjaśnia Marek Pławiak była to czysta formalność, bo wcześniej propozycję pozytywnie zaopiniowały wszystkie komisje.

- Chodzi przecież o dobro lokalnej społeczności - mówi starosta. - Co prawda z tego powodu  do powiatowej kasy wpłynie nieco mniej pieniędzy, ale nie są to kwoty znaczące. Natomiast dla mieszkańców Tęgoborzy, którzy muszą zapłacić za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, to spora obniżka, zwłaszcza w sytuacji, gdy dokumenty musi wymienić w rodzinie  kilku osób tłumaczy Marek Pławiak.

Czytaj też Kolejka gigant. „Dobra zmiana” w wydziale komunikacji w Nowym Sączu

Bonifikata dla  mieszkańców Tęgoborzy wynosi 20 procent. Za wymianę dowodu rejestracyjnego, zamiast 54  złotych, zapłacą 43,20 zł. Za wydanie prawa jazdy, 80 zł zamiast 100 złotych. Jest jeden warunek. Muszą to zrobić od 1 stycznia do 30 czerwca nowego roku.

Czytaj też Trzepną mocno kierowców po kieszeniach. Rosną kary za brak OC

[email protected] fot. J.MDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020