Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
07/05/2021 - 08:40

Sprawdzamy jak sądeckie firmy szykują się do masowego szczepienia pracowników

Poszła w ruch machina szczepienia w zakładach pracy. Na liście chętnych do przyjęcia antycovidowego preparatu musi być co najmniej trzystu chętnych. Największe sądeckie firmy już ustawiły się w blokach startowych.

Kiedy ruszą masowe szczepienia organizowane przez firmy? Mówi się o połowie czerwca. Czy tak będzie w Nowym Sączu, gdzie do antycovidowej ofensywy szykują się największe firmy?

Jak wyjaśniał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera,  będzie decydowała kolejność zgłoszeń.  Polityk zastrzegł, że nie sposób precyzyjnie określić daty,  ponieważ dostawy szczepionek są ciągle ograniczone. 

W blokach startowych jest już firma Wiśniowski.

- Czekaliśmy na wytyczne i właśnie kierujemy ankietę do pracowników z pytaniem czy są zainteresowani szczepieniami - mówi Krystyna Baran, prezes zarządu firmy. - Możemy to zrobić na terenie zakładu. Jesteśmy do tego logistycznie przygotowani,  bo wcześniej przeprowadziliśmy już masowe testy na koronawirusa, co robiliśmy wspólnie z wojskiem i Sanepidem. Myślę, że szczepienia są prostszym przedsięwzięciem. Jak dodaje Krystyna Baran, drugą opcją są szczepienia w przychodni, z którą przedsiębiorstwo współpracuje.

Jedna z firm w naszym regionie w sensie dosłownym postanowiła zainwestować w zdrowie załogi. Po 500 złotych otrzymają pracownicy produkującej soki firmy Tymbark, której właścicielem jest Maspex, polski koncern spożywczy z siedzibą w Wadowicach. Pieniądze trafią do wszystkich członków załogi, zarówno tych, którzy już się zaszczepili i tych, którzy się zaszczepią indywidualnie lub w ramach szczepień zakładowych? 

Czytaj też Małopolska firma da 500 zł każdemu pracownikowi zaszczepionemu przeciw covid 

Jak na taki pomysł zapatrują się u Wiśniowskiego? - To nie jest takie proste, choćby z tego powodu, że u nas znaczna część załogi już jest zaszczepiona – wyjaśnia prezes.  - Szacujemy, że około dziesięć procent załogi jest zaszczepiona, a blisko 50 procent pracowników jest już zapisanych na szczepienie. Ludzie logowali się poprzez aplikację.  Myślę, że taki pomysł niepotrzebnie wprowadziłby chaos. Przyznam, że nie rozważaliśmy takiego rozwiązania. Mamy inne pomysły na wspieranie pracowników.

Jak do akcji zakładowych szczepień szykują  inne duże sądeckie firmy? Cztaj dalej na stępnej stronie. Kliknij  TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog