Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
17/07/2017 - 11:50

Skuteczna interwencja! Chodnik na Asnyka już naprawiony

Kilka dni temu informowaliśmy o złym stanie chodnika przy ulicy Asnyka w Nowym Sączu. Nie trzeba było długo czekać, a po publikacji naszego filmu, uszkodzone fragmenty naprawiono. Dzisiaj miejsce to wygląda znacznie lepiej, a ponadto jest dużo bardziej bezpiecznie.

Ułożone na nowo płytki chodnikowe zdecydowanie poprawiają jakość tej przeprawy, nie trzeba było więc poważnych i kosztownych inwestycji, aby naprawić sytuację. Co więcej, problem udało się rozwiązać w zaledwie kilka dni. Obecnie chodnik przy ulicy Asnyka prezentuje się zdecydowanie korzystniej.

Od tego się zaczęło: Chodnik na Asnyka jak źle położone puzzle

- Wystarczyło odrobinę chęci, a już mamy znacznie bezpieczniejszą drogę. Płytki chodnikowe się nie chwieją, położone są stabilnie, tak jak powinno być. W deszczu nie będą robić się kałuże, bo do tej pory idąc tędy w złą pogodę, łatwo można było ochlapać siebie i innych – powiedział pan Mieczysław, mieszkaniec osiedla będący wyraźnie zadowolony z remontu.

Ułożenie na nowo płytek oraz kostki brukowej w tym miejscu wygląda solidnie, jak wyremontowany kawałek chodnika zniesie trudy eksploatacji i deszczu? Zapowiada się, że powinno być całkiem dobrze, choć duży ruch na tym odcinku łączącym ul. Węgierską z Kolejową i parkujące w tym miejscu samochody, z pewnością będą sporym wyzwaniem dla świeżo zmodernizowanej przeprawy.

Michał Śmierciak (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu