Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
16/02/2018 - 07:35

Skarbówka w Limanowej zaprasza na darmowe szkolenia z JPK VAT

Urząd Skarbowy w Limanowej zaprasza na praktyczne szkolenia warsztatowe w zakresie tworzenia JPK VAT. Szkolenia są bezpłatne.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Limanowej informuje, że w dniach 17 i 24 lutego 2018 r. (soboty) organizuje praktyczne szkolenia warsztatowe w zakresie tworzenia i wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego przy zastosowania aplikacji e-Mikrofirma oraz Klient JPK 2.0.

- Szkolenia w tych dniach w Urzędzie Skarbowym rozpoczynać się będą o godz.10.00 w Budynku B, pokój nr 202 - informuje w komunikacie Urząd Skarbowy w Limanowej, który zaprasza wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu.

Szkolenie zostanie także zorganizowane w tym samym zakresie w dniu 23 lutego (piątek) br. o godz. 15.30 w budynku B, pokój nr 202.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres przedsiębiorcy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.

- JPK_VAT to nic innego, tylko dokładne dane, odzwierciedlające ewidencję zakupu i sprzedaży, którą do tej pory podatnicy mają prowadzić w formie papierowej bądź elektronicznej, aby złożyć prawidłową deklarację VAT. To przełożenie ewidencji na pewien schemat, który funkcjonuje wśród wszystkich podatników w jednolity sposób – zaznacza wicedyrektor Departamentu Poboru Podatków w MF Zbigniew Wiliński.

Szacuje się że tym obowiązkiem od 1 stycznia zostało objętych 1,6 mln mikroprzedsiębiorców.

- Chcemy stale polepszać sytuację przedsiębiorców i wzmacniać uczciwą konkurencję. Temu służy także rozszerzenie stosowania JPK na mikrofirmy. Pomoże im to w eliminowaniu nieuczciwych kontrahentów, porządkowaniu ewidencji i ograniczy liczbę kontroli ze strony służb skarbowych – wyjaśniał na jednej z konferencji prasowych wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

[email protected], Źródło: US LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu