Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
16/10/2017 - 08:45

„Sądeczanka” w Łososinie Dolnej skorygowana. A w Chełmcu?

Na 23 października zaplanowane jest spotkanie mieszkańców gminy Łososina Dolna z planistami opracowującymi przebieg „Sądeczanki”. Studium korytarzowe w tej gminie zostało skorygowane. Bez zmian z kolei zostają projekty w gminie Chełmiec.

Szczegóły zmian przedstawi zainteresowanym Firma projektowa CH2M.

Przez teren gminy Łososina Dolna będzie przebiegać najdłuższy, bo mierzący 14,5 kilometra odcinek trasy. I to właśnie tu budowa wiązała się będzie z koniecznością przeprowadzenia największej ilości wyburzeń. To główny powód, dla którego tutejszy „korytarz” został zmodyfikowany.

Zobacz też: Tak może wyglądać nasza wymarzona i wytęskniona "Sądeczanka". Zobacz wizualizacje różnych wariantów!

Spotkanie w tej sprawie odbędzie 23 października, w poniedziałek o godzinie 14.00 w Centrum Kultury i Promocji w Łososinie Dolnej.

Dodatkowo w dniach od 23 do 26 października w godzinach urzędowania w siedzibach urzędów gmin Łososina Dolna Czchów, Iwkowa, Gnojnik chętni będą mogli zapoznać się z dokumentami projektowymi.

Czytaj też  Kolejna zadyma o „Sądeczankę”? Chcą urwać kawał lotniska w Łososinie Dolnej

.

W gminie Chełmiec studium korytarzowe pozostaje bez zmian. Podobnie jest w gminach Brzesko i Laskowa.

GDDKiA podaje statystyki:

Wg obecnie prowadzonego Generalnego Pomiaru Ruchu (GPR 2015) zgodnie z pomiarami przeprowadzonym w miesiącu lipcu (9 i 12) – maksymalne natężenie ruchu na odc. Brzesko – Nowy Sącz w godzinie szczytu wynosi 3 266 prz./godz., co stanowi ok. 10% średniego natężenia dobowego.

Wg opracowanej prognozy ruchu na 2025r. przewiduje się na tym odcinku drogi ruch na poziomie: 12130 – 22 630 prz./dobę. Obecnie czas przejazdu odcinka DK 75 o długości ok. 47,1 km pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem w godzinach szczytu komunikacyjnego wynosi 1 godz. 13 min., a poza szczytem komunikacyjnym: 47 min.

ES [email protected] Fot.: Halcrow Group Sp. z o.o.Dziękujemy za przesłanie błędu