Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
15/04/2017 - 17:55

„Sądeczanka”, Chełmiec ma swój typ: wariant 0.1, ten pomarańczowy

W gminie Chełmiec tak jak w Nowym Sączu odbyły się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu „Sądeczanki”, czyli przebudowy drogi DK75 odcinku Brzesko – Nowy Sącz. Chełmiec ma swój typ, czyli wariant 0.1. Ten pomarańczowy na załączonej mapie, który pokrywa się z przebiegiem planowanej do budowy drogi gminnej Chełmiec – Kurów.

- Preferowany przez samorząd gminy Chełmiec jest wariant nr 1.0 oznaczony kolorem pomarańczowym jako przebieg drogi od ronda na ulicy Marcinkowickiej w Chełmcu następnie po terenach niezbudowanych wzdłuż rzeki Dunajec aż do Kurowa – komentuje wójt Bernard Stawiarski za pośrednictwem portalu Urzędu Gminy w Chełmcu.

Zobacz też Na który wariant przebiegu „sądeczanki” stawiają sądeczanie?

- Proponowany w tym wariancie przebieg drogi po terenie gminy Chełmiec pokrywa się z koncepcją budowy drogi gminnej o podwyższonym standardzie Chełmiec – Kurów oraz decyzją środowiskową posiadaną przez gminę Chełmiec i w pełni jest popierany przez samorząd gminy jak i mieszkańców jako najbardziej realny do wykonania, najmniej szkodliwy społecznie i dla środowiska – tłumaczy wójt.

Zakulisowo mieszkańcy Chełmca, szczególnie przedsiębiorcy, liczą też, że wskazany przez Stawiarskiego wariant rozrusza koniunkturę gospodarczą na terenach wzdłuż nowej nitki drogi. 

Ale w  Chełmcu są też gotowi na ewentualny kompromis. - Chełmiec popiera również możliwą kompilację wariantu oznaczonego kolorem pomarańczowym i granatowym jako przebieg drogi od ronda na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu następnie wzdłuż rzeki Dunajec aż do Marcinkowic, poprzez nową przeprawę mostową przez Dunajec do miejscowości Dąbrowa, na wysokości kamieniołomu po dotychczasowym przebiegu drogi krajowej aż do nowo projektowanego mostu w Kurowie. Według chełmieckich urzędników, takie rozwiązania w znacznym stopniu odciążą z ruchu pojazdu miejscowości Dąbrowa, Wielogłowy oraz ul. Tarnowską w Nowym Sącz.

Zobacz też: Nowak chce pomóc Stawiarskiemu, Stawiarski chce się leczyć... Wszystko przez obwodnicę

Jednocześnie urzędnicy z Chełmca namawiają wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy, przedsiębiorców do przesyłania na adres wykonawcy dokumentacji wszelkich wniosków, uwag i zastrzeżeń dotyczących wyżej wymienionego przedsięwzięcia. Uwagi na adres projektanta (poniżej) można składać w terminie do 27 kwietnia za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem

http://dk75.pl/wp-content/uploads/2017/04/Ankieta_dk75_KS20170404_nowy_sacz_brzesko_gnojnik_czchow_chelmiec.pdf

Ci, którzy wolą przesłać je za pośrednictwem gminy, muszą to zrobić do 25 kwietnia. Dokumenty należy składać w Urzędzie Gminy przy ulicy Papieskiej 2.

Adresy wykonawcy:

Halcrow Group Sp. z  o. o. Oddział  w Polsce (CH2M)

1. Wspólna 47/49

00-684 Warszawa

Polska

Fax: 22 584 34 60

Email: [email protected]

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)