Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
06/07/2017 - 14:00

Sądecki ekologiczny ksiądz. Za darmo ładuje prądem pojazdy elektryczne

Mówi, że wartości ekologiczne są bliskie wartościom chrześcijańskim. Dlatego stawia na połączenie ekologii i nowoczesnej technologii. Ksiądz Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu otworzył pierwszy punkt do ładowania samochodów elektrycznych. Prąd daje za darmo.

Skąd taki pomysł? Ksiądz Marcin Kokoszka tłumaczy, że w ten sposób chce promować nie tylko ekologiczne pojazdy elektryczne, ale  także Sądecczyznę,  jako miejsce idące z duchem czasu.

- Podczas oczekiwania na naładowanie samochodu - mówi ksiądz - kierowca może przespacerować się po Starym Sączu i odpocząć przed dalszą podróżą.

Ksiądz chce tez otworzyć  wypożyczalnię rowerów, żeby podczas czekania można było rozprostować kości w bardziej aktywny sposób. Temu pomysłowi sprzyja również trasa rowerowa EuroVelo , która przebiega przez Stary Sącz.

- Na razie stacja jest rozwiązaniem bardziej dla pasjonatów, ponieważ nie każdy ma taki samochód, ale sama idea jest już krokiem w przyszłość -   dodaje kapłan. 

Ks. Kokoszka podkreśla również, że wartości ekologiczne są bliskie wartościom chrześcijańskim, dlatego właśnie postawił na połączenie ekologii i nowoczesnej technologii. Już wcześniej zamontowano elektrownię słoneczną, która dostarcza prąd zarówno do punktu ładowania, jak i do całego Centrum Pielgrzymowania.

Krzysztof Olszowski, fot. K.O

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu