Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
01/10/2020 - 09:20

Sądecka parkingowa ofensywa. Po kolejnym remoncie są nowe miejsca postojowe

Jak się parkuje na sądeckich osiedlach? Kto pierwszy, ten lepszy, bo miejsc ciągle brakuje. Z deficytem miejsc parkingowych boryka się między innymi osiedle Milenium. Kierowcy jak na zbawienie czekali na zakończenie remontu parkingu przy domu handlowym Piast. Wreszcie się doczekali.

Ten remont, który trwał od lipca to była udręka, bo odkąd szefostwo galerii Europa ograniczyło możliwość parkowania na swoim terenie, mieszkańcy osiedla Milenium walczyli o każdy wolny metr kwadratowy dla swojego auta.

Czytaj też Dlaczego głucha cisza zapadła na placu budowy mostu na Kamienicy [ZDJĘCIA]

Teraz inwestycja realizowana przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową wreszcie się zakończyła.  Parking jest nie tylko zmodernizowany.  Są też nowe miejsca postojowe  

Podczas remontu budowlańcy zlikwidowali skarpę od strony domu handlowego i zrobili oporowy mur  z poręczami i specjalną pochylnią dla osób niepełnosprawnych.  

Na miejscach postojowych jest teraz ażurowy beton podsypany żwirem, dzięki czemu po opadach deszczu na parkingu nie będzie wody.  Nową nawierzchnię mają też chodniki.

Na remont spółdzielnia wydała ponad 360 tysięcy złotych. 

Czytaj też Za pół miliona złotych zbudowali nowy parking w Nowym Sączu  

To kolejny wyremontowany, osiedlowy parking. Od niedawna nowe miejsca postojowe mają też  mieszkańcy bloków przy ulicy Armii Krajowej.([email protected])

Tak wygląda parking po remoncie przy domu handlowym Piast na osiedlu Milenium
Jest nowa nawierzchnia i nowe chodniki


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)