Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
15/06/2018 - 08:50

Rządzenie w Newagu już bez milionera Jakubasa

Po kilkunastu latach Zbigniew Jakubas nie będzie już decydować o najważniejszych sprawach Newagu? Jednego z najbogatszych Polaków nie ma już w radzie nadzorczej spółki.

Do milionera należy blisko 43 procent akcji spółki.  Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, przemianowane potem na Newag, Zbigniew Jakubas kupił za 6 mln złotych w 2003 roku. Firma, której tradycje sięgające 1876 roku, pod koniec 2013 roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Grupę współtworzy z zakładem w Gliwicach.

Czytaj też Wygrana wojna Newagu o gigantyczny kontrakt. Pieniądze już mają w kieszeni

Przez kilkanaście lat Jakubas był członkiem rady nadzorczej. Teraz, w nowym rozdaniu nie będzie już w niej zasiadał. O najważniejszych sprawach spółki przez kolejne trzy lata będzie decydować inny skład.

Nową przewodniczącą rady została  Katarzyna Szwarc. Następczyni Jakubasa jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i IESE Business School - Advanced Management Program.

Czytaj też Sensacja! Śmiertelni wrogowie chcą się dogadać. Jakubas szykuje fuzję sądeckiego Newagu z bydgoską Pesą?

Działalność zawodową rozpoczynała w Grupie Kapitałowej Mennicy Polskiej, gdzie Jakubas jest szefem rady nadzorczej. Zajmowała się  sprawowaniem nadzoru właścicielskiego nad spółkami zależnymi oraz obsługą korporacyjną na rzecz organów Mennicy Polskiej S.A. i spółek zależnych.

[email protected]  fot. archiwymDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)