Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
04/09/2018 - 10:25

Rytro: rusza remont czterech gminnych dróg. Których?

Rytro – Potok Kordowiec w Rytrze i Obłazach Ryterskich, Połom Wyżna – Rytro w Rytrze, Rytro – Połom Niżna – Dominików, Życzanów – Podmakowica – to właśnie te cztery drogi gminne zostaną wyremontowane w najbliższym czasie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w gminie Rytro. Samorząd domyka formalności związane z rozstrzygnięciem przetargów.

Jak zapewnia zastępca wójta Paweł Gawlak drogowcy mogą ruszyć z pracami natychmiast po podpisaniu umowy, co nastąpi już w ciągu kilku najbliższych dni. – A prace powinni zakończyć do 16 listopada – dodaje samorządowiec.

Na zadania przeznaczono kolejno - 383 772,34 zł, 608 394,31 zł brutto, 131 917,99 zł i 165 289,56 zł brutto, czyli w sumie 1 289 374,20. Swoje oferty złożyły w sumie dwie firmy – każda aplikowała do każdego z zadań, najkorzystniejsze propozycje cenowe przedstawiła firma PRDM z Nowego Sącza.

Zobacz też: Noga z gazu, remontują DK 87 Rytro-Barcice. Są wahadła, nie ma świateł

Zgodnie z odgórnymi wytycznymi gminy mogą aplikować o środki na maksymalnie pięć tego typu zadań rocznie. Rozdziela i przyznaje je wojewoda małopolski. W przypadku gminy Rytro dróg uszkodzonych przez powodzie jest jeszcze kilkanaście, wszystkie widnieją w ogólno dostępnych protokołach z 2017 i poprzednich lat.

Które będą remontowane w następnej kolejności? Decyzje zostaną dopiero w grudniu. – W pierwszej kolejności staramy się robić te, które prowadzą do terenów najgęściej zabudowanych i najliczniej zamieszkanych – zaznacza Gawlak.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)