Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
18/10/2019 - 23:25

Ryszard Florek zyskuje nowych sprzymierzeńców w sporze z prezydentem Handzlem

Po stronie Ryszarda Florka, prezesa Fakro, w jego sporze z prezydentem Ludomirem Handzlem, opowiedzieli się sprzymierzeni radni PiS. Chodzi o spór co do przebiegu nowej "Węgierskiej Bis, czyli łącznika ul. Węgierskiej ze Świniarskiem wraz z tak zwanym "mostem południowym".


Oświadczenie klubu radnych "PiS Wybieram Nowy Sącz" opublikował Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Twierdzi, że prezydent Handzel zawarł "przekłamania" w informacjach, które podaje na temat obwodnicy wraz z mostem przez Dunajec.

- Po ich zweryfikowaniu na podstawie informacji pozyskanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, oświadczamy, że termin budowy obwodnicy wraz z trzecią przeprawą mostową przez Dunajec realizowanej przez Województwo Małopolskie nie jest zagrożony, bo w ogóle nie został jeszcze określony - napisał Kądziołka, cytując oświadczenie radnych.

Radni klubu "PiS Wybieram Nowy Sącz" niemal powtarzają argumenty prezesa Fakro, Ryszarda Florka - uważają, że skoro termin nie jest określony, trudno więc mówić o zagrożeniu finansowania całej inwestycji. Co więcej, twierdzą, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wraz z projektantem wciąż analizuje kilka możliwych do realizacji koncepcji przebiegu obwodnicy. - Nie można mówić o żadnym, ostatecznym wariancie - przekonują. (opr. [email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu