Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
01/10/2019 - 07:00

Ruinę z czasów PRL zamienili u nas w takie cudo. Co skrywa ta budowla [ZDJĘCIA]

Nie ma już śladu po siermiężnej, postawionej za czasów PRL-u siedzibie Limanowskiego Domu Kultury. Przy ulicy Czecha wyrosła nowoczesna budowla, która rozmachem robi wrażenie. Mieszkańcy miasta wreszcie doczekają się centrum kultury z prawdziwego zdarzenia.

Kiedy wiosną ubiegłego roku plac wokół Limanowskiego Domu Kultury zamienił się w gruzowisko, finał rozpoczętej  inwestycji obrazowały przygotowane przez architektów wizualizacje. Teraz wreszcie można podziwiać gotową już bryłę nowoczesnego, budynku, który robi wrażenie.  Dawna, postawiona za czasów PRL-u placówka zmieniła się nie poznania.

Czytaj też Mają na to 16 milionów. W co zamienią się te hałdy ziemi [ZDJĘCIA] 

Za 9,6 mln złotych mieszkańcy Limanowej doczekali się nie tylko zmodernizowanej sali widowiskowej i kina, ale także zupełnie nowej, postawionej obok, siedziby biblioteki, co kosztowało  11 milionów złotych.

Czytaj też Dało się! Sami budują u nas blok, bo nie wypaliły Mieszkania plus [ZDJĘCIA] 

Jak informuje limanowski magistrat wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe.

Budowlańcy kładą posadzki, malują ściany i sufity. Ekipy montują też oświetlenie i instalacje wodno- kanalizacyjne. Trwają również prace przy zabudowie elewacji. Kolejne roboty, które ruszą niebawem, to budowa systemu mechaniki sceny. Potem zostanie tylko aranżacja wnętrz, której projekt jest już gotowy. 

[email protected] fot. UM Limanowa

Przy ulicy Czecha w Limanowej wyrosła nowoczesna budowla, która rozmachem robi wrażenie
Mieszkańcy miasta wreszcie doczekają się centrum kultury z prawdziwego zdarzenia


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)