Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
12/11/2019 - 15:55

Rok czekali w Gorlicach na ten remont. Wreszcie mają porządną ulicę

Na ten remont mieszkańcy Gorlic czekali rok. Wreszcie cieszą się nową nawierzchnią przy ulicy Orzeszkowej, której tak wyczekiwali.

Remont ul. Orzeszkowej już zakończony

Remont ulicy jest wynikiem głosowania na budżet obywatelski. To gorliccy mieszkańcy zdecydowali, że nowa nawierzchnia usprawni przejazd tymi okolicami. Po roku od głosowania ich życzenie zostało spełnione i już mogą cieszyć się bezproblemowym poruszaniem tą drogą.

Ulica od zawsze pełniła ważną funkcję – kierowcy korzystali z niej, aby nie przejeżdżać przez zakorkowane skrzyżowania na Zawodziu. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia i jej remont był niezbędny ze względu na liczne dziury. W związku z tym trzystumetrowy odcinek drogi został wyremontowany, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo i sposób poruszania się ulicą Orzeszkowej.

W ramach inwestycji zostało wykonane frezowanie istniejącej warstwy asfaltowej, regulację studni i krat ulicznych oraz obustronną wymianę krawężników. Nie zapomniano też o przejściu dla pieszych. To jednak nie koniec inwestycji w tym rejonie. Trwa remont chodnika, który będzie polegał na położeniu nowej nawierzchni z kostki betonowej. Zadanie realizowane jest przez Miejski Zakład Usług Komunalnych.

Paweł Swarlik, fot. UM GorliceDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)