Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
23/10/2019 - 20:55

Prezydent kontra prezes. Co mówią o prezentacji przebiegu łącznika (3)

Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, zorganizował publiczną debatę nad przebiegiem planowanej trasy łącznika ulicy Węgierskiej ze Świniarskiem. W spotkaniu wziął też udział Ryszard Florek, prezes firmy Fakro. Jak obaj oceniają przebieg spotkania i jakie widzą szanse na kompromis?

Trudno już znaleźć instytucję lub szczebel samorządu nie zaangażowany w spór o przebieg trasy, mającej odkorkować i odciążyć ulicę Wegierską. Jak ma przebiegać łącznik ulicy Węgierskiej ze Świniarskiem po drugiej stronie Dunajca? Swoje zdanie ma prezydent Nowego Sącza, swoje prezes Fakro. A odkąd głośno zaczęło się mówić o pilnej potrzebie budowy "Węgierskiej Bis" mija już pięć lat...

Czy przeciągające się procedury oraz kolejne warianty i tym razem uniemożliwią w końcu budowę, o czyj interes tu chodzi, jakie są szanse poozumienia? Kto komu zarzuca kłamstwo? Obejrzyjcie wypowiedzi prezydenta Ludomira Handzla i prezesa Fakro Ryszarda Florka dla TV Sądeczanin po wtorkowej prezentacji w Miejskim Ośrodku Kultury. ([email protected])

Zobacz też: pierwszą część relacji wideo ze spotkania w sprawie łącznika i drugą część relacji ze spotkania w sprawie łącznika.
 

Społeczne konsultacje przebiegu łącznika tras 969 i 87 w MOK
Prezydent Nowego Sącza zorganizował w MOK społeczne konsultacje przebiegu łącznika dróg nr 87 i 969:


Dziękujemy za przesłanie błędu