Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
07/09/2016 - 17:15

Prezes Newagu obiecał przy ministrze Morawieckim podwyżki dla pracowników

– W tej chwili nie ma u nas takiego czegoś jak najniższa krajowa. Ci, którzy mieli wcześniej takie płace, dostali po 500-600 zł podwyżki – zaznacza prezes Zbigniew Konieczek. Dziś nowosądecki Newag wizytował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki obejrzał hale i biura projektowe Newagu, po których oprowadzali go Zbigniew Konieczek, Zbigniew Jakubas – właściciel Newagu, oraz senator Stanisław Kogut.

– Z podziwem patrzę na to, co się tutaj dzieje. Można powiedzieć, że umiejętnie łączycie państwo stare z nowym. Program rozwoju transportu publicznego ma tutaj na pewno bardzo bijące serce. Powinniśmy doprowadzić do reindustrializacji Polski takiej, jaka tu widziałem. Ponowne odrodzenie różnych elementów polskiego przemysłu z nasyceniem nowoczesności, myśli inżynieryjnej jak tu w biurze projektowym. Jestem pod wrażeniem co możemy osiągnąć. Wierzę, że uda nam się nie tylko eksportować do Włoch, ale odbiorców znajdziemy we wszystkich krajach Unii Europejskiej – komplementował nowosądecka firmę Mateusz Morawiecki (podobnie rok temu rozbiła to Ewa Kopacz).

Wicepremier przypomniał, że zgodnie z rządowym programem na rzecz odpowiedzialnego rozwoju przez następne 5-7 lat w kolej zostanie zainwestowane aż 67 mld zł wcześniej nigdy nie było, dzięki czemu zyskają też takie firmy jak Newag.

Czy zyskają też pracownicy?

– Panie premierze do końca miesiąca przedstawię plan na produkcję hitu eksportowego, który będzie produkowany tu w Polsce dla Polski Wschodniej i nie tylko, plus Europa, ale przede wszystkim Azja. Przygotujemy taki plan i złożymy go na pańskie ręce. Myślę, że spotka się ze zrozumieniem. Wtedy mogę tu publicznie obiecać, że jeśli nam się to uda, to pracownicy Newagu będą najbardziej zadowolonymi pracownikami w Nowym Sączu – obiecał Zbigniew Konieczek.

Prezes otrzymał od swoich pracowników brawa. Co będzie tym eksportowym hitem? Tego jeszcze nie wiemy.

(JB), Fot. JB

Wicepremier Mateusz Morawiecki w Newagu, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)