Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
24/01/2018 - 10:45

Prawo jazdy w starostwie za darmo? Przywilej tylko dla niektórych

Miała być zniżka, będzie za darmo. Mieszkańcy Tęgoborzy nie musza płacić za wymianę praw jazdy. Dokumenty muszą wymienić, po tym, jak zmieniły się nazwy ulic. Skąd ta dobra zmiana?

Mieszkańcy Tęgoborzy doczekali się na początku roku zmiany nazw ulic i przez to kłopotu. Ci, którzy mają własne lub firmowe samochody, muszą wymienić prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Na prośbę wójta Łososiny Dolnej starostwo nowosądeckie obniżyło opłaty i zaoferowało dwudziestoprocentową zniżkę, na co zgodę musieli wydać powiatowi radni.  

Za wymianę dowodu rejestracyjnego, zamiast 54  złotych, mieli zapłacić 43,20 zł. Za wydanie prawa jazdy, 80 zł zamiast 100 złotych.

Teraz okazuję się, że mieszkańcy Tęgoborzy za wymianę dokumentów w ogóle nie zapłacą. Skąd ta zmiana? Wszystko z powodu wyroku trybunału konstytucyjnego, który mówi, że jeżeli samorządy są inicjatorami zmiany nazwy ulicy,  prawa jazdy są wymieniane bezpłatnie.

Co z wymianą dowodów osobistych? Wyrok trybunału  tej kwestii nie dotyczy. Na razie tęgoborzanie dokumenty mogą wymieniać z dwudziestoprocentowa zniżką. Mogą to zrobić do końca czerwca. 

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020