Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
11/03/2017 - 08:00

Powiat sypnął groszem na inwestycje w Kamionce Wielkiej

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu zainwestuje w tym roku kilka milionów złotych w remonty dróg i mostów w gminie Kamionka Wielka. Pieniądze będą pochodzić z samorządowego budżetu i środków zewnętrznych.

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z zabezpieczeniem muru oporowego przy drodze powiatowej w Królowej Polskiej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Z budżetu powiatu przewidziano na ten cel 300 tysięcy złotych.

Przeczytaj też Starosta typuje dziury w drogach do naprawy  

Kolejna inwestycja to przebudowa odcinków dróg powiatowych Nowy Sącz – Florynka oraz Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów, jak również przebudowa mostu w Królowej Polskiej. Całkowity koszt po przetargu wynosi  blisko  2 mln złotych, z czego ponad 1,2 mln pochodzi z funduszy unijnych.

Wójt gminy Kamionka Wielka Kazimierz Siedlarz stwierdził, że gmina będzie współfinansować przebudowę drogi powiatowej Nowy Sącz – Florynka w wysokości 500 tys. zł.

- Z naszego tegorocznego budżetu również przeznaczymy na ten cel 500 tysięcy złotych – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - W ramach tych prac wykonana zostałaby nowa nawierzchnia od skrzyżowania z drogą powiatową Kamionka Wielka – Kamionka Górna, przebudowane pobocze wzdłuż cmentarza oraz zmiana układu geometrycznego skrzyżowania z drogą gminną w sąsiedztwie starego kościoła.

Przeczytaj też Niebezpieczna droga w Gostwicy. Wąska i dziurawa 

Starosta rozważa możliwość sfinansowania przez powiat połowy kosztów budowy chodnika w Kamionce Górnej, jednak warunkiem jest uregulowanie spraw formalnych, powalających prowadzić prace budowlane na działkach sąsiadujących z pasem drogowym.

(ami) źródło: starostwo Powiatowe w nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020