Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
11/09/2023 - 09:40

Pokazali jak z talentem robić biznes. O sądeckich przedsiębiorcach było głośno na Forum Ekonomicznym

Choć tegoroczne Forum Ekonomiczne już po raz kolejny odbywa się w Karpaczu w województwie dolnośląskim, sądeccy przedsiębiorcy wciąż mają tu swoje ważne miejsce. Właśnie o nich, ich sukcesach i drodze do biznesowego szczęścia, opowiada „Katalog 100 Firm Sądecczyzny", który budzi zainteresowanie uczestników konferencji. W tym roku w Karkonosze przyjechało blisko 6 tysięcy gości.

To już kolejne wydanie „Katalogu 100 firm Sądecczyny”. Publikacja  Fundacji Sądeckiej, która od trzech dekad wspiera rozwój regionu we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, poczynając od tych wielkich, po takich, którzy dopiero niedawno okrzepli na rynku. Tak samo zróżnicowane są więc prezentowane w Katalogu firmy, dzięki czemu wydawnictwo pokazuje nie wąski wycinek, ale całą skalę prężnej, sądeckiej gospodarki.

Czytaj też Kręci się biznes w Karpaczu, nie w Krynicy. Nikt tu nie narzeka na tysiące gości, którzy przyjechali na Forum [ZDJĘCIA] 

Poprzednie edycje katalogu spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników wielu konferencji i seminariów, także Forum Ekonomicznego w Karpaczu, na którym pojawiają się przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki i kultury nie tylko z naszego kontynentu – mówi szef rady programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski.  

Czytaj też Czy to już koniec darmowego prądu ze słońca? Czarny scenariusz dla fotowoltaiki 

Przyjęta formuła „Katalogu 100 firm Sądecczyny” okazała się sukcesem być może dlatego, że jest tak naprawdę relacją z efektów ciężkiej pracy przedsiębiorców, którzy swymi sukcesami – niezależnie od skali ich działalności – wzbogacają region, przyczyniają się do jego rozwoju i sprawiają, że ziemia sądecka wciąż postrzegana jest jako symbol gospodarczych innowacji i biznesowego sukcesu –  dodaje Zygmunt Berdychowski.

Czytaj też Ale most! Gdzie stawiają u nas taką czerwoną, łukową przeprawę [ZDJĘCIA 

Moim zdaniem „Katalog 100 firm Sądecczyny” to nie tylko znakomity materiał promocyjny. Jest również sposobem uhonorowania przedsiębiorców, którym udało się przejść z powodzeniem wszystkie zawirowania, jakich nie szczędziły nam ostatnie lata, którzy obronili swe firmy i miejsca pracy, jakie ich firmy wciąż zapewniają, nawet w czasach narastających zagrożeń. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu