Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
18/12/2018 - 13:30

Podegrodzie: gaz ruszy z kopyta. Pierwsza dostanie go Olszana

Dziś, 18 grudnia władze gminy Podegrodzie spotkały się z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa. Tematem dyskusji była gazyfikacja gminy. Już wiadomo, że jako pierwsi mogą na nią liczyć mieszkańcy Olszany. Kiedy poznają szczegóły przedsięwzięcia?

Na razie przedstawiciele spółki przedstawili koncepcję wykorzystania gazu skroplonego, czyli gazu ze specjalnych, stacjonarnych zbiorników LNG, z których sołectwa Podegrodzia będą korzystać w pierwszej kolejności. Co bardzo istotne, gmina Podegrodzie dysponuje odpowiedniej wielkości terenami, by owe zbiorniki mogły zostać zamontowane z zgodnie z surowymi normami bezpieczeństwa, które zakładają m.in. ich odpowiednie oddalenie od zabudowań.

Zobacz też: Chełmiec: Zobacz mapę, jak zgazyfikują gminę! Jesteś na trasie? Kogo zapytać?

- Przedsięwzięcie chcemy rozpocząć od Olszany i Brzeznej, w dwóch miejscach. I tu jeśli chodzi o działki, to mamy je zabezpieczone – informuje wójt Stanisław Banach, który dziś spotkał się z przedstawicielami lokalnego biznesu, z przedsiębiorcami, których przyłączenie się do gazociągu jest bardzo istotne z punktu ekonomicznego. Im większe będzie zapotrzebowanie i zużycie gazu, tym dogodniej rozłożą się koszta budowy i funkcjonowania sieci.

Drugi etap gazyfikacji terenów podegrodzkiego samorządu przeprowadzony zostanie w oparciu o gazociąg, który pociągnięty zostanie od Nowego Sącza, z Biegonic, poprzez Świniarsko w gminie Chełmiec do Podrzecza.

Zobacz też: Zbudują gazociąg w Podegrodziu i Chełmcu. Kiedy podepną ich do sieci? [WIDEO]

Ważne. 11 stycznia w Szkole Podstawowej w Olszanie odbędzie się spotkanie zorganizowane specjalnie dla mieszkańców, na którym będą mogli poznać wszystkie szczegóły gazyfikacji swojego sołectwa. Dokładną godzinę spotkania podamy już niebawem.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik