Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
06/10/2017 - 14:25

Po Forum Ekonomicznym Zygmunt Berdychowski odpala Forum Przemysłowe

Instytut Studiów Wschodnich Zygmunta Berdychowskiego już szykuje się do odpalenia Forum Przemysłowego w Karpaczu, udanego młodszego brata polskiego Davos. Jest ledwie „konferencyjnym maluchem” w porównaniu z krynickim Forum Ekonomicznym, ale z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie i przyciąga duży i średni biznes, zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, to tylko niektóre zagadnienia jakie staną się przedmiotem debaty trzeciej już edycji Forum Przemysłowego w Karpaczu.

Konferencja, która przyciąga najważniejszych przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu jest okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak reindustrializacja, ale również dotyczy szeroko pojętego przemysłu czasu wolnego, a więc między innymi turystyki, kultury, rozrywki.

W tym roku do Karpacza przyjedzie blisko siedmiuset gości reprezentujących duży i średni biznes, zarówno z Polski jak i z zagranicy, także przedstawiciele administracji publicznej, środowisk eksperckich oraz mediów.

Liczne debaty i sesje plenarne będą próbą odpowiedzi na pytania o sposoby wprowadzania w życie ambitnej europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej, także o to, jak wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu, jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy, jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle czy jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy? 

Udział w dyskusjach wezmą przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Tegoroczne Forum Przemysłowe , które w tym roku obradować będzie od 7 do 9 grudnia, odbędzie się pod hasłem „Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie”.

(ami) fot. archiwum sadeczanin.info  Dziękujemy za przesłanie błędu