Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
06/02/2018 - 21:35

Piwniczna-Zdrój: Radni zbiorą się żeby dać pieniądze na drogi powiatowe

Już 8 lutego radni Piwnicznej-Zdrój zadecydują, czy zmienić budżet na 2018 rok i zasilić Starostwo Powiatowe 280 tysiącami na modernizację dwóch powiatówek. Których?

100 tysięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej, tyle według projektu uchwały gmina przekaże z własnego budżetu na rzecz Powiatu Nowosądeckiego, z którym piwniczański samorząd dogadał się w sprawie chodnika przy ulicy Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdrój.

Kolejne 180 tysięcy z tegorocznego budżetu po poprawce ma pochłonąć z kolei udział własny gminy w budowie chodnika przy powiatówce w Łomnicy. Cała inwestycja jest oszacowana na dwa razy więcej.

Zobacz też: Łomnica Zdrój doczeka się remontu chodnika przy „powiatówce”

Obie uchwały są pokłosiem porozumienia między Powiatowym Zarządem Dróg a gminnymi samorządowcami, w myśl których gminy i powiat będą po połowie ponosić wszystkie koszty związane z remontami i przebudową dróg powiatowych na swoim terenie a gminy dodatkowo biorą na siebie sporządzenie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę.

O szansie na gruntowną modernizację reprezentacyjnej dla Piwnicznej-Zdrój ulicy Szczawnickiej pisaliśmy w publikacji Piwniczna-Zdrój: Będzie remont ulicy Szczawnickiej

ES [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach